Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter 2.9 - Dziwna praca silnika

prezesss89 12 Sep 2018 23:05 2556 4
    prezesss89
    Level 7  
    Witam, posiadam sprintera 2.9 122km 98r w aucie od jakiegoś czasu dziwnie pracuje silnik, odpala na dotyk, ma moc, nie ubywa płynów, ale po odpaleniu (czy zimny czy ciepły to jest tak samo) pracuje równo ale tak dziwnie rechocze coś w silniku, jak dodam delikatnie gazu to zaczyna nierówno pracować, trochę tak szarpie silnikiem i jakby mocniej rechocze a jak dam więcej gazu to pracuje bardzo równo i tego rechotania jakby nie słychać (chociaż przypuszczam że ono jest tylko praca silnika na wyższych obrotach to zagłusza) wiem że te sprintery mają głośną pracę silnika ale tego rechotania kiedyś nie było. Jeżdżę tak z tym już jakiś czas ale mam wrażenie że robi się to coraz większe. Dodam jeszcze że po odpaleniu czy ciepły czy zimny to puszcza czarną chmurkę i podczas jazdy jak ma ciężej to też trochę dymi na czarno. Około 90 tyś km temu była robiona cała góra wymiana uszczelki pod głowicą (chodził normalnie tylko sączył się płyn z pod głowicy ) regenerowana była cała głowica i wtryski). Co może być przyczyną ?
    prezesss89
    Level 7  
    Wymontowałem mu wtryski i dałem do sprawdzenia, ogólnie nie były złe jeszcze ale jak już były wyjęte to je zregenerowałem, dymi dużo mniej ale to rechotanie nadal nie ustało, półki co jeżdżę nim cały czas. A dwumas nie powinien bardziej stukać jak się kończy? A jak był by to dwumas to czy jak całkiem się zepsuje to może mi unieruchomić auto na drodze?
    binabik
    Level 6  
    Nacisnij pedal sprzegla i napisz czy bedzie ciszej