Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System odprowadzania par paliwa (EVAP)- obwód sterowania zaworu

13 Wrz 2018 01:34 2685 3
  • Poziom 1  
    Witam czy ktoś jest w stanie doradzić a mianowicie ciągle się świeci kontrolka check engine . Podłączyłem samochód pod komputer i wyskoczył błąd jak w temacie system odprowadzania par paliwa (EVAP)- obwód sterowania zaworu. Sprawdzane było dosłownie wszystko filtry, oleje, stan kabli, wymieniane dwie sondy lambda a błąd nadal występuje i nie da się go nawet usunąć dodatkowo szarpie silnikiem na wolnych obrotach i więcej pali. Nie występuja objawy typu syczenie z baku czy falowanie obrotów na biegu jalowym. Gdzieś wyczytałem że ten zawór evap to elektrozawor który również sprawdziłem i jest jak najbardziej w porządku. Mechanicy rozkładają ręce i nie wiedzą co jest. Macie jakies propozycje co moze to powodować? Model samochodu to peugeot 307sw 1.6 hdi benzyna 2003 r.
  • Moderator Samochody
    akorvek napisał:
    Mechanicy rozkładają ręce

Mechanicy to nie darmowe wróżki. Jedziesz do warsztatu tylko pytać "co to może być" to oczywiste że Cię będą zbywać. Zleć naprawę to będziesz miał naprawione.
    akorvek napisał:
    hdi

Na stacji paliw chociaż wiesz które masz lać?
  • Poziom 23  
    akorvek napisał:
    Witam czy ktoś jest w stanie doradzić

Jakiego rodzaju porady potrzebujesz?
    akorvek napisał:
    Sprawdzane było dosłownie wszystko filtry, oleje, stan kabli, wymieniane dwie sondy lambda a błąd nadal występuje

To wymieniaj dalej. Może następne w kolejności powinno być np. łożysko w kole...
    akorvek napisał:
    Macie jakies propozycje co moze to powodować?

Ok. Do zaworu idą dwa przewody. Na jednym zasilanie (12V) a na drugim masa podawana ze sterownika silnika. Więc sprawdzasz czego mu brakuje , jeśli zawór jest już sprawdzony. Przetestować EVAP można też urządzeniem diagnostycznym.
  • Poziom 35  
    akorvek napisał:
    Model samochodu to peugeot 307sw 1.6 hdi benzyna 2003 r.

To w końcu diesel (hdi) czy benzyna?

akorvek napisał:
    wymieniane dwie sondy lambda

Diesel nie ma sond Lambda.

Podłączyć do DiagBoxa (Peugeot Planet 2000) i sprawdzić sterowanie zaworem EVAP i stan położenia.