Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana języka w kamerze Hikvision

13 Sep 2018 20:31 1476 9
  • Level 12  
    Witam
    Kupiłem na wyprzedaży praktycznie nową kamerę Hikvision DS-2DE3304W-DE ,jest to kamera PTZ,początkowo po podłączeniu do sieci nie było jej widać w aplikacji SADPTool a po resecie kamera ożyła ale jest tylko język chiński.
    Z poziomu przeglądarki bez problemu można sterować kamerą ale do rejestratora nie da się jej zalogować ze względu na język.
    W związku z tym mam pytanie do kolegów jak można zmienić język na polski czy wogóle jest taka możliwość ,czy wgranie jeśli się wogóle da nowego europejskiego firmware to zmieni???
    Firmware jest w wersji v5.3.10 -151109.

• Level 43  
  • Level 12  
    Niestety nie rozpoznaje pliku firmware pobranego z tej strony przy próbie aktualizacji

• Level 43  
    Ta wyprzedaż gdzie była z ciekawości?
    Przez stronę nie ma możliwości zmiany języka?
  • Level 12  
    Okazja :D .
    Podczas logowania jest tylko język chiński ,kamera jest typowo na ich rynek bo w numerze seryjnym jest CH a na europę jest WR.
    Trochę mi tej kamery szkoda bo obraz i szybkość PTZ jest rewelacyjna.
    Spróbuję założyć kartę SD i zobaczę jak to będzie działać,szkoda tylko że nie mam podglądu przez Hik-connect.
  • Level 12  
    Z ustawieniami daję sobie radę bo rozmieszczenie poszczególnych ustawień jest identyczne jak w innych kamerach Hikvision,mam jeszcze problem z ustawieniami PTZ ale to też powoli ogarniam.
    Jedynie muszę poszukać aktualizacji firmware na stronie chińskiej a to już zdecydowanie trudniejsze.
    Sprawę rejestratora rozwiązałem instalując kartę SD co prawda tylko 32GB bo taką akurat miałem ale narazie wystarczy.

Muszę jeszcze tylko udostępnić kamerę tak aby mieć do niej dostęp np.z pracy,jaki portal polecacie ,mam stały adres IP.

• Level 43  
    stach2005 wrote:
    mam jeszcze problem z ustawieniami PTZ

Podłączasz ją do rejestratora i powinno działać.
    stach2005 wrote:
    Muszę jeszcze tylko udostępnić kamerę tak aby mieć do niej dostęp np.z pracy,jaki portal polecacie ,mam stały adres IP.

Do jakiego rejestratora masz ją podpiętą?
  • Level 12  
    Jak podłączę do rejestratora to wyskakuje komunikat niezgodność języków Próbowałem też na komputerze w aplikacji ivms 4500 HD jest ten sam problem niezgodność jezyka.
    Rejestrator to Hikvision DS-7608NI-E2/A

• Level 43  
    Może to głupie - ale próbowałeś zmieniać język w NVR na english i wtedy spróbować?
  • Level 12  
    Próbowałem po twojej sugesti ale bez efektu nawet po zmianie na chiński pojawił się komunikat "niespójny język" w wolnym tłumaczeniu,pewnie musi być rejestrator przeznaczony tylko na ich teren.
    Po przeszukaniu internetu dochodzę do wniosku że nie da się w prosty sposób zmienić języka chyba tylko chińczycy potrafią zhakować firmware :D