Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hewalex sterownik G-422-P07 Modem Eko-Lan Geco G927.01 Protokół 485

14 Wrz 2018 01:21 966 4
  • Poziom 13  
    Witam,
    Mam sterownik pompy solarów G-422-P07. Chciałbym aktualne statusy pobrać do swojego systemu po RS485. Chwilowo mam dostęp do modemu Eco-Lan , który pobiera dane z pompy i wysyła poprzez internet do serwisu i tam poprzez www można podglądać pracę solarów. Ten sposób nie jest dla mnie optymalny dlatego podsłuchiwałem komunikację.
    W instrukcji pisze żeby prędkość ustawić na 38400 adresy sterownika pompy fizyczny i logiczny na 2. Nie jest podana długość ramki dlatego ustawiłem 8N1

Na początek podsłuchiwałem zapytanie z Eko-Lana bez podpiętego sterownika pompy.
    Przy ustawieniu opóźnienia pomiędzy kolejnymi ramkami 4ms wychodzi na to że modem wysyła ramkę zawsze rozpoczynającą się od hex 00 0B.
    Modem wysyła 33 podwójne ramki

Tutaj nagranie podsłuchu gdy nie jest podpięty sterownik do modemu i bez połączenia do internetu.

Gdy sterownik jest podpięty ale nadal bez internetu to po po pierwszej parze zapytania odpowiada:
    hex FC F3 01 33 dziesietnie 252 243 1 51

Gdy modem jest podpięty do sterownika i do internetu to komunikacja wygląda następująco:

Filmik został nagrany 2018.09.11 7:48
    W tym czasie na panelu sterownika były wyświetlane następujące dane:

Czy komuś w tym chaosie danych udało się zobaczyć w którym miejscu sterownik wysyła dane?
  • Poziom 13  
    Witam,

Czy jest tu ktoś ze Śląska, okolic Żor, Pszczyny, Jastrzębia kto ma dostęp do pompy solarów ze sterownikiem G-422-P07?
  • Poziom 2  
    Już niedługo będę posiadaczem pompy ciepła PCWU 3kW i będę rozgryzać ramki. Takie zabawy w matrixie mam za sobą, więc pewnie mi się uda rozgryźć. Będę informował.

Dodano po 13 [minuty]:

Na pierwszy rzut oka nie podoba mi się ilość "jedynek" w bajtach. Spróbuj podglądnąć transmisję na 8E1.

Dodano po 3 [godziny] 58 [minuty]:

Dużo wskazuje, że transmisja jest 7-bitowa. Nie widzę sensownych odpowiedzi ze sterownika. Może coś zakłóca transmisję. Dziwne jest powtarzanie ramek przez modem. Czy nie wchodzi gdzieś echo?
  • Poziom 13  
    Cześć,

Udało mi się odczytać temperatury ze sterownika solarów i z pompy ciepła.

Ze sterownika solarów jest znacznie łatwiej bo na konkretną ramkę zapytania otrzymujesz odpowiedź ze statusami.

Przy pompie ciepła komunikacja lokalny panel <> pompa ciepła chodzi non stop i trzeba podsłuchiwać.

Jest też różnica: temperatura w pompie ciepła jest wyświetlana z dokładnościa do 1 miejsca po przecinku.

IF RX_Index>=60 THEN
    FOR Loop := 0 TO RX_Index DO (*Check protocol*)
    IF RX_Input[Loop]=16#69 AND RX_Input[Loop+1]=16#1 AND RX_Input[Loop+2]=16#2 THEN

Solar_YY := RX_Input[Loop+38];
    Solar_MM := RX_Input[Loop+39];
    Solar_DD := RX_Input[Loop+40];
    Solar_HH := RX_Input[Loop+42];
    Solar_MIN := RX_Input[Loop+43];
    Solar_SS := RX_Input[Loop+44];
    Solar_T1 := RX_Input[Loop+46];
    Solar_T2 := RX_Input[Loop+48];
    Solar_T3 := RX_Input[Loop+50];
    Solar_T4 := RX_Input[Loop+52];
    RX_Index :=0;
  • Poziom 2  
    Super dane! A jakie parametry komunikacji okazały się poprawne?