Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo 700-15isk - Jak zmienić klucz Win10

14 Wrz 2018 08:23 222 10
  • Poziom 23  
    Witam.
    Może na moje pytanie jest prosta odpowiedź ale nie do końca tak jest.
    Sprawa dotyczy: Lenovo 700-15isk, GTX 950M, 16 Gb RAM, SSD GodRam Iridium PRO 240 Gb, CPU i5-6300HQ, system Win 10 Hom 64 Bit.
    Laptopa używam przede wszystkim do pracy a moja praca wymaga pakietu Office. Jakiś czas temu kupiłem pakiet Office 365 PRO na 5 stanowisk. Pakiet kupiłem wraz z kluczem Win 10 PRO. Skoro już miałem ten klucz to postanowiłem zmienić w moim laptopie system z Hom na PRO. Niby wszystko proste, wchodzę do systemu, klikam na zmień klucz produktu, wpisuję nowy klucz, system się aktualizuje no i mam wersję PRO. Po tej procedurze myślałem że klucz PRO zostanie przypisany na stałe do laptopa ale tak nie jest. Ostatnio musiałem sformatować laptopa, przy instalacji systemu od nowa, instalator automatycznie wybrał mi do instalacji wersję Hom, co znaczy że klucz który wcześniej zmieniłem na PRO nie został przypisany do laptopa na stałe i w dalszym ciągu jest klucz z wersji Hom. To powoduje że znowu muszę zastosować procedurę ze zmianą klucza. Czy można w jakiś sposób na stałe przypisać nowy klucz do laptopa?
  • Poziom 31  
    Klucz jest zapisany w biosie laptopa, przywracając system z partycji recorvery przywracamy Windows 10 Home a nie wersję Pro. Aby móc przywracać wersję Windows 10 Pro bez potrzeby wpisywania nowego klucza trzeba by po instalacji sterowników użyć programu do tworzenia partycji recorvery jak np.
    https://www.acronis.com/pl-pl/personal/computer-backup/
  • Poziom 27  
    Obawiam się, że nie można. W tym sprzęcie klucz windowsa 10 zapisany jest w jego biosie. Każdorazowo przy nowej instalacji instalator pobiera ten klucz - stąd ten problem. Jedynym wyjściem jest zrobić sobie obraz systemu po zainstalowaniu wszystkich niezbędnych programów. Wówczas nawet po formatowaniu laptopa można skorzystać z tego obrazu systemu bez potrzeby ponownego wpisywania klucza.
  • Poziom 23  
    Akurat nie przywracam systemu z partycji Recorvery, ale z zewnętrznego nośnika z obrazem ISO gdzie w obrazie są wszystkie wersje Win10. System przy ponownej instalacji automatycznie wybiera wersję Hom i nie mam możliwości przełączyć na PRO (w sprzętach gdzie klucz nie jest przypisany mogę wybrać jaką wersję systemu chcę zainstalować). Czyli mam rozumieć że klucza który jest zapisany w BIOS-ie nie mogę zmienić i muszę zrobić zmianę klucza po instalacji systemu, lub jak kolega @jurkuc napisał stworzenie obrazu tylko z systemem PRO? Tak przy okazji jak z mojego obrazu wyciągnąć tylko wersję PRO i zrobić nowy obraz?
  • Poziom 27  
    To nie dokładnie tak jak piszesz. Powinieneś zrobić wszystkie kroki jak robiłeś wcześniej, czyli instalacja win10 home, następnie zmiana klucza na win 10 pro i dopiero wówczas robisz obraz systemu, który będzie już z windowsem 10 Pro. Można pominąć ten krok ściągając obraz systemu Windows 10 Pro ze strony Microsoftu podając przy uruchamianiu MS Creation Tool posiadany klucz Win 10 Pro ( o ile była to wersja OEM)
  • Poziom 29  
    JaroFon napisał:
    Akurat nie przywracam systemu z partycji Recorvery, ale z zewnętrznego nośnika z obrazem ISO gdzie w obrazie są wszystkie wersje Win10. System przy ponownej instalacji automatycznie wybiera wersję Hom i nie mam możliwości przełączyć na PRO (w sprzętach gdzie klucz nie jest przypisany mogę wybrać jaką wersję systemu chcę zainstalować). Czyli mam rozumieć że klucza który jest zapisany w BIOS-ie nie mogę zmienić i muszę zrobić zmianę klucza po instalacji systemu, lub jak kolega @jurkuc napisał stworzenie obrazu tylko z systemem PRO? Tak przy okazji jak z mojego obrazu wyciągnąć tylko wersję PRO i zrobić nowy obraz?

Nie możesz zmienić klucza w biosie ale po połączeniu z internetem system sam powinien wykryć że ta konfiguracja była aktywowana z licencją prof... i zrobić samodzielnie upgrade do profa dociągając brakujące pliki.
  • Poziom 23  
    No właśnie problem w tym że jak zrobię to tak jak opisałem, czyli zmienię klucz na PRO, system zaktualizuje się automatycznie z Hom do PRO ale jak zrobię format i instalację z zewnętrznego nośnika to laptop sam uruchomi instalację wersji Hom pomimo że miał już wpisany klucz PRO, czyli jak już zostało to napisane klucz nie został zmieniony na stałe
  • Poziom 23  
    Przyznam szczerze że nie mam pojęcia co znaczy to UEFI, ja to w BIOS-ie zawsze zmieniam na Legacy
  • Poziom 23  
    Dzięki. Muszę to jakoś opanować bo zamierzam zmienić dysk i chciałbym żeby system automatycznie zainstalował wersję PRO. Na razie dzięki i poczytam jak to dokładnie zrobić