Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat CC700 - odpalanie POMOCY!!!

28 Aug 2005 20:09 3117 14
 • #1
  Anonymous
  Anonymous  
 • #2
  teskot
  Level 35  
  Witam,

  po pierwsze radziłbym sprawdzić kable zapłonowe-to jest najczęstsza przyczyna. Jeśli to nie pomoże to odstęp na elektrodach świec. Dopiero później można się bawić w układ paliwowy. I tu niewiele mogę pomóc, bo nie bardzo pamiętam jak tam jest to ssanie rozwiązane. musiałbyś to troszkę dokładniej opisać, to spróbuję Ci pomóc.

  pozdrawiam
 • #3
  dodii
  Level 17  
  Ja miałem podobne problemy przy uszkodzonej uszczelce pod głowicą.Sprawdż czy płynu nie ubywa, oleju nie przybywa.
 • #4
  daw2
  Level 18  
  problem tkwi w elektryce. sprawdz kostke ktora jest przy module a takze oczysc czojnik polozenia walu. powinno pomoc. pozdro
 • #5
  Stanisław Mikulec
  Level 14  
  Witam.
  Nie mam CC700 ale w rodzince posiadają taki. Problem jest identyczny. Zaciągnąłem języka i dowiedziałem się, że częstą przyczyną takiego stanu rzeczy jest jakiś plastik w układzie ssania. Poinformowałem o takiej ewentualności posiadacza CC w rodzinie. Czy już tam problem rozwiązali- nie wiem, jak tylko się dowiem, to poinformuję.
  Pozdrawiam
  Stanisław
 • #6
  Doktorr
  Level 35  
  Sprawdż czy przesłona rozruchowa się zamyka pozaciągnięciu ssania, jeżeli nie to prawdż cięgno (wyrabia się główka od strony plastiku przy osi przesłony rozruchowej wymienia się cięgno wraz z tym plastikowym elementem. Jeżeli przesłona ok. to sprawdź zachowanie płynu chłodniczego (może być uszczelka pod głowicą.
 • #7
  tc
  Level 20  
  Ja miałem również taki problem przyczyną są nieszczelne popękane gumowe wężyki na gaźniku kupiłem 1 m węża i po wymianie jak ręką odjął jest to typowa usterka w tych silnikach
 • #9
  baraka
  Level 18  
  witam
  możesz spróbować metody :
  zanim odpalisz silnik wciśnij pedał gazu ( nawet 2 i 3 razy)do oporu i puść , a później odpal
  jak miałem cieniasa to pomagało
  pozdrawiam
 • #10
  bonda
  Level 12  
  Witam
  Miałem podobny problem w swoim CC700. U mnie pomogła wymiana cewki zapłonowej ( w nocy zauważalne były uloty wysokiego napięcia na cewce)
 • #11
  KingKong
  Level 25  
  Pierwszą rzeczą zanim zaczniesz cokolwiek wymieniać, powinno być sprawdzenie, czy wogóle chodzi przepustnica rozruchowa. Zdejmij plastikową nasadkę na gaźnik, kluczykiem nr 10 i zobacz czy chodzi. Często spada cięgiełko z przepustnicy. Kiepskie zabezpiecznie.
 • #12
  lewy456
  Level 14  
  Odnośnie problemu... identyczne objawy w CC700 były przy rozwalonej uszczelce pod głowicą. Jak krócej stoi to poprostu płynu nie zdąży wlecieć odpowiednia ilość a przez noc oczywiśćie zdąży a potem trzeba go troche po kręcić zanim sie pozbiera i wyczuci cały płyn który się zebrał.

  Co do dodawania gazu przed odpalaniem... Z tego co wiem należy włączyć zapłon, ssanie, wcisnąć pedał gazy do końca i dopiero załączyć rozrusznik. Zawsze tak odpalam te 30KM jest róznica z gazem i bez i z jest lepiej. pozdrawiam[/url]
 • #13
  zbig73
  Level 13  
  na poczatku wymień wężyki podciśnienia
 • #14
  asterix17td
  Level 17  
  Miałem CC 4 lata i takie same problemy zimą. W trakcie odpalania gdy kręciłem rozrusznikiem naciskałem pedał gazu do końca i puszczałem. Pomagało. Później założyłem gaz i odpalałem na gazie. Pozdro
  Pablo
 • #15
  Piciu 78
  Level 11  
  Kazdy cc700 (od rocznika 95) ma japonski gaznik i odpalenie go wymaga pociagniecia ssania i wcisniecie i puszczenie gazu powoduje to calkowite zamkniecie przepustnicy ssania. Przyczyn ze CC nie odpala moze byc wiele taki to juz urok tego autka.Pozdrawiam.