Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mondeo MK3 2002r. - Gaśnie na zimynm silniku.

14 Wrz 2018 12:16 543 10
  • Poziom 3  
    Witam, po raz kolejny piszę w sprawię mojego forda. Wszystko ponaprawiałem, głowica wymieniona. Ale po wymianie mam inny problem. Gaśnie na zimnym silniku. Da się jechać, ale tylko podczas początkowej fazie jazdy wrzucę na luz gaśnie. Próbuje się podnieść ale w efekcie końcowym gaśnie. Po przejechaniu 5-10km samochód jak nowy nie ma problemów z jazdą. Dlatego zwracam się do was bo może ktoś miał taki problem i może wie, od czego zacząć naprawę usterki.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Witaj
    Skazus napisał:
    od czego zacząć naprawę usterki

Od diagnostyki komputerowej,sprawdź na zimnym silniku wszystkie parametry.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Trochę późno piszę o tym, ale zrobiłem dopiero wczoraj diagnostykę.
    Po wymianie przewodów nie gaśnie ale ciągle na obrotach faluje oraz na zimnym ma problem z utrzymaniem mocy tzn dodaje gazu to co chwile jakby się dławił i tak co chwilę brak mocy/moc. Po nagrzaniu silnika żadnych problemów w jeździe nie ma.
    Co do błędów niestety mechanika nie było i zrobił mi to "stażysta" lecz nie był w stanie powiedzieć co to może być a błędy były takie:
    P0172 - zbyt bogata mieszanka
    p0300 - wykryte nieregularne wypadające zapłonów
    p0301 - zapłon cylindra 1 wypadanie zapłonów
    p0003 - regulator ciśnienia paliwa - sygnał za niski
    p0153 - obwody sondy lambda sygnał zmienia się za wolno
    p0410 - uszkodzenie w układzie doprowadzania powietrza dodatkowego
    p0304 - zapłon cylindra 1 wypadanie zapłonów
    Mówią przepływka/czujnik temperatury.
    Z racji, że się nie znam a mój budżet po naprawach został ograniczony to nie wiem od czego zacząć, żeby nie lecieć w koszty większe.
    Po nagrzaniu silnika objawy ustępują jak i na gazie jak i na benzynie. Tylko pierwsze 5 min jest takie, pofaluje mocno na początku a później przestaje.
  • Poziom 38  
    Jakbyś jeszcze napisał jaki masz silnik byłoby łatwiej.
  • Poziom 3  
    Fakt nie zauważyłem, że nie napisałem.
    1.8 B/G 125Km.
    Rano zauważyłem, że tak jakby źle paliwo było spalane bo strasznie "fukało" z tłumnika.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Zainteresuj się wypadaniem zapłonów, wymień świece bo to najtańsza opcja, jaki masz konkretnie silnik? Masz tam jedną cewkę i przewody czy 4 cewki?
  • Poziom 3  
    piotrekwoj1 napisał:
    Zainteresuj się wypadaniem zapłonów, wymień świece bo to najtańsza opcja, jaki masz konkretnie silnik? Masz tam jedną cewkę i przewody czy 4 cewki?

Cewka z zapłonem. Świece wymieniłem, no mi nie wyszła najtańsza. "Mechanik" po taniości mi świece wymienił co mnie kosztowało 70zł/szt.
    Sprawdziłem przewód teraz i na jednym jest przebicie, tzn jak zdejmę przewód z cewki na jednym tym widać jak iskra leci na obudowę, raczej tak nie powinno być więc zapewne jeśli się nie mylę wymiana cewki zapłonowej mnie czeka ?
  • Poziom 28  
    Skazus napisał:
    tzn jak zdejmę przewód z cewki na jednym tym widać jak iskra leci na obudowę, raczej tak nie powinno być

Tak powinno być.Nie wymieniaj cewki.Spryskaj przewody delikatnie wodą i zobacz czy nie
    mają przebicia.
  • Poziom 27  
    Zacznij od pomiaru ciśnienia sprężania na zimnym silniku, a później pewno będziesz musiał zrobić regulacje zaworów jak w każdym tym silniku z gazem.
  • Poziom 3  
    moto-kord napisał:
    Skazus napisał:
    tzn jak zdejmę przewód z cewki na jednym tym widać jak iskra leci na obudowę, raczej tak nie powinno być

Tak powinno być.Nie wymieniaj cewki.Spryskaj przewody delikatnie wodą i zobacz czy nie
    mają przebicia.

Powinno być na wszystkich czy tylko na jednym tak w ogóle ? Z ciekawości, bo jednak sam tego nie zrobię. Po 10ątym oddam do mechanika niech lepiej on na to spojrzy. Stare samochody są spoko, bo samemu idzie naprawić w nim to już wyższa technologia xd
  • Poziom 3  
    Problem z zaworami. Na szczęście skończyło się na poruszeniu szkiełkiem.
    Dziękuje za pomoc !