Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie falownikami standardem PZD, rozpiska bitów danych słów

14 Wrz 2018 13:31 183 3
  • Poziom 14  
    Witam
    Chciałbym się dowiedzieć gdzie mógłbym znaleźć informacje odnośnie znaczenia danych słów protokołu PZD. Do tej pory zajmowałem się sterowaniem falowników cyfrowo lub analogowo, a teraz chciałbym dowiedzieć się jak wygląda komunikacja poprzez profibus i profinet.
    Dla przykładu stworzyłem sobie hardware w STEP7-300 gdzie do sieci profibus dodałem MOVIDRIVE DF21. Po rozgałęzieniu mam możliwość wyboru danej ilości słów do komunikacji. Przykładowo wybrałem "6DP (6 words)", skąd mógłbym się dowiedzieć za co odpowiadają dane słowa wejściowe i wyjściowe?
    Znalazłem informacje, odnośnie podziału na słowo sterujące, statusu, prędkość zadana, ale nigdzie nie moge znaleźć dokładniejszych informacji o danych bitach danego słowa.
  • SterControl
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    madiz08 napisał:
    DF2
    DFP21
    A rozpiske bitów jeśli chodzi o przekształtniki SEW'a zajdziesz w manualu od danej funkcji techologicznej jaką chcesz uruchomić. Różne funkcje mają różny rozkład bitów w słowach.
    Na przykład funkcja "Latająca piła" : https://download.sew-eurodrive.com/download/pdf/11335416.pdf
    Na stronie 16 masz rozkład bitów dla słowa kontrolnego drugiego.
  • SterControl
  • Poziom 14  
    Dokładnie o takie coś mi chodziło, dziękuję