Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo Ideapad 700-15ISK - Ciemny ekran

14 Wrz 2018 15:41 492 2
  • Poziom 2  
    Cześć

Problem wygląda następująco:
    2 miesiące temu wymieniłem matrycę na gwarancji że względu na szare artefakty.

Tydzień temu problem jednak powrócił - ekran znowu się zalewał przy ruszaniu klapą i musiałem kilka razy próbować aż złapię kąt pod którym wszystko działa ok.

Postanowiłem wymienić taśmę bo matrycą dopiero co była wymieniona ( taśmę wymieniłem na własną rękę bo gwarancja już wyszła).

Po podczepienia nowej taśmy problem wzmógł się jeszcze bardziej - obrazu praktycznie w ogóle nie dało się złapać - przepiąłem więc starą taśmę - było "lepiej", ale tym razem obraz wyświetlał się na połowie ekranu, przyczym był to bardzo ciemny obraz, widoczny tylko pod pewnym katem - druga połowa ekranu była czarna.

Miałem trzy opcje:
    1. matryca jest uszkodzona,
    2. nowa taśma jest do niczego (eBay),
    3. stara taśma może być uszkodzona.

Zamówiłem nową matrycę oraz nową taśmę.
    Po podpięciu obraz pojawia się ale jest bardzo ciemny - widoczny tylko jak dobrze go oświetlę. Ale jest stabilny - nie zalewa się ani nie widać artefaktów (coś na plus).

Po podpięciu pod telewizor przez HDMI obraz wyświetla się bez problemów.

Mam wymienić nowo kupioną matrycę na nową czy jest to raczej problem złącza bądź jeszcze czegoś innego?

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Laptop oddałem do serwisu. Stwierdzono spalone rezystory. Po wymianie wszystko działa. Koszt 400 zł.