Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP 135-C - Kiepska jakość druku

adamm1709 14 Wrz 2018 19:09 135 10
  • #1 14 Wrz 2018 19:09
    adamm1709
    Poziom 12  

Witam, drukarkę mam już myślę ponad 10 lat, nigdy nie była w żadnym serwisie. Od jakiegoś czasu drukowanie się spieprzy**, nie wiem czy to z mojej winy bawienia się ustawieniami tu i tam, czy już po prostu ona ma dosyć. Warto zaznaczyć, że raz już resetowałem jakieś 2 lata temu licznik wydruku(10000) czy jak to się tam nazywało internetowymi sposobami i pomogło.
    Proszę zobaczyć na te cztery zdjęcia - na obrazki jak i tekst(najlepiej otwierać w nowych kartach i sobie zoomować):
    Brother DCP 135-C - Kiepska jakość drukuBrother DCP 135-C - Kiepska jakość drukuBrother DCP 135-C - Kiepska jakość drukuBrother DCP 135-C - Kiepska jakość druku
    Drugie zdjęcia z lampą tak na marginesie. Dziś(po dłuższym czasie nie używania drukarki, bo dość rzadko coś drukuję) znów trochę pogrzebałem w ustawieniach, popróbowałem różnych wersji i się okazało, że zaznaczenie opcji (w ustawieniach drukowania w Adobe Reader) "Drukuj w skali szarości czerń i biel" oraz jednocześnie we właściwościach samej drukarki "Odcienie szarości"
    daje właśnie taki efekt jak po lewych stronach czterech pierwszych zdjęć, a zmiana opcji we właściwościach samej drukarki na "kolor" zamiast "odcienie szarości" daje efekt jak po prawej czyli taki jak powinien być - prawidłowy.
    Tylko, że ten efekt prawidłowy mogę uzyskać tylko jak coś drukuję z pdf(z programu Adobe Reader) bo np. w word'zie nie ma takiej opcji jak "Drukuj w skali szarości czerń i biel" i wychodzi mi zawsze efekt jak po lewej, a przecież koloru nie dam bo chcę drukować na czarno...

Więc fajnie drukuje tylko z pdf jak zaznaczę opcję jedną, a drugiej nie.
    Sprawdzanie wyrównania wychodzi jak na zdjęciu niżej, że nawet nic jej nie odpowiadam, by bardziej nie popsuć:
    Brother DCP 135-C - Kiepska jakość drukuBrother DCP 135-C - Kiepska jakość druku
    A tutaj mimo wielokrotnego czyszczenia automatycznego czarnego koloru efekt cały czas mizerny jakości druku:
    No więc oddanie do serwisu jest ostatecznością; czy można coś poradzić na ten czarny? jak to ma się do tego, że poprzez ustawienia TYLKO w pdf może fajnie drukować ?
    Inne zdjęcia z opcji
    Brother DCP 135-C - Kiepska jakość drukuBrother DCP 135-C - Kiepska jakość drukuBrother DCP 135-C - Kiepska jakość drukuBrother DCP 135-C - Kiepska jakość drukuBrother DCP 135-C - Kiepska jakość druku

0 10
  • #2 14 Wrz 2018 19:38
    Tommy1987

Poziom 2  

Pytanie prozaiczne. Wgrałeś nowy sterownik?

0
  • #3 14 Wrz 2018 21:57
    adamm1709
    Poziom 12  

Wiesz co, drukarka ma ponad 10 lat, ja korzystam z windows 10, więc sterowniki same powinny się pobrać. Na pewno sprawdzałem kiedyś aktualizacje. Na jednym zdjęciu jest wersja 5.11. Sprawdziłem na stronie brother sterowniki teraz(data tam jest 2009), pobrałem narzędzie niby coś tam się zrobiło, ale wersja w ustawieniach dalej jest 5.11. W menedżerze urządzeń też bez zmian, jest napisane jakieś tam standardowe z 2006

Dodano po 1 [godziny] 46 [minuty]:

Tu jeszcze coś znalazłem, ale to wszystko chyba dla innych drukarek

0
  • Pomocny post
    #4 14 Wrz 2018 23:29
    dr.master
    Poziom 37  

Kwestia przytkanej głowicy a nie sterowników.
    Polecałbym do tuszu wlać 50 % płynu do udrażniania (kupić jakiś na Allegro) i puścić kilka czyszczeń serwisowych czarnego aż do zużycia atramentu.
    Potem w maintenance menu napełnić czarny atrament(czyszczeniem) i jeśli nie będzie żadnego efektu to niestety ale złom, gdyż wymiana głowicy jest nieopłacalna ekonomicznie.

0
  • #5 14 Wrz 2018 23:31
    adamm1709
    Poziom 12  

dr.master napisał:
    Kwestia przytkanej głowicy a nie sterowników.
    Polecałbym do tuszu wlać 50 % płynu do udrażniania (kupić jakiś na Allegro) i puścić kilka czyszczeń serwisowych czarnego aż do zużycia atramentu.
    Potem w maintenance menu napełnić czarny atrament(czyszczeniem) i jeśli nie będzie żadnego efektu to niestety ale złom, gdyż wymiana głowicy jest nieopłacalna ekonomicznie.

A czemu w pdf jest możliwość drukowania dobrze ?

0
  • #6 14 Wrz 2018 23:32
    dr.master
    Poziom 37  

Nie wierzę, że wydruk testowy wychodzi źle a pdf dobrze.
    Nie ma takiej fizycznej możliwości.

0
  • #7 14 Wrz 2018 23:36
    adamm1709
    Poziom 12  

No kurde przyjedź do mnie i sam zobaczysz, czemu miałbym kłamać... dziś dopiero na to wpadłem. Jutro to powtórzę, ale na bank będzie to samo. Jak zmieniłem tylko tą opcję to wszystkie kartki późnej były lepsze bo akurat kilkadziesiąt drukowałem

0
  • #8 15 Wrz 2018 09:06
    dr.master
    Poziom 37  

Za dużo tych drukarek naprawiałem, owszem mogą wychodzić nieco lepsze wydruki ale dla mnie podstawą jest wydruk testowy.
    Dopóki on nie będzie w pełni dobry nie ma szans na 100 % dobry wydruk.
    Jeśli masz przytkane dysze płyn powinien pomóc.
    Ewentualnie można wyciągnąć głowicę i ją moczyć.
    Można też spróbować do stacji czyszczącej dolać parę kropelek płynu i zostawić na noc żeby się odmoczyła.
    Tak czy inaczej trzeba dążyć do udrożnienia wszystkich dysz.

0
  • #9 15 Wrz 2018 09:15
    adamm1709
    Poziom 12  

Rozumiem, na pewno coś tam już się zatkało, ale dalej nie rozumiem tego o czym piszę. Dziś to powtórzyłem i jest to samo.
    1 zdjęcie to opcja z włączonym kolorem, 2 z wyłączonym, a 3 najgorsze z wyłączoną opcją tej skali szarości z pdf
    Brother DCP 135-C - Kiepska jakość drukuBrother DCP 135-C - Kiepska jakość druku

Dodano po 1 [minuty]:

1 nie jest idealne bo jak się przyjrzeć to na najciemniejszym kawałku widać linie i tam na innym punkty białe, ale różnica jest ogromna

0
  • #10 15 Wrz 2018 10:01
    serwis.urz.biurowych
    Poziom 13  

jak drukujesz jako kolor to drukaka używa kolorowej części głowicy i stąd lepsza jakość bo głowica kolorowa nie jest zapchana. Kup jak radził kolega wcześniej płyn udrażniający i jakiś tani zamiennik czarnego tuszu , odciągnij strzykawką połowę tuszu- wstrzyknij w to miejsce płyn do udrażniania i puść kilka czyszczeń.

0
  • #11 15 Wrz 2018 12:06
    adamm1709
    Poziom 12  

Tak, zaznaczam kolor, a w ustawieniach pdf Drukuj w skali szarości czerń i biel - więc co to za skala ?

0