Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa C 2004 - Światło w kabinie

14 Wrz 2018 21:15 630 6
  • Poziom 18  
    Witam,

pacjent - Opel Corsa C 2004 1.4, posiada fabryczny "moduł komfortu"
    objawy - brak oświetlenia w kabinie
    co diagnozowano - wszystkie bezpieczniki, wszystkie są w 100% OK
    przyczyna - podczas wymiany żarówek zrobiono zwarcie jedną z tych żarówek, od tego momentu światło w kabinie nie działa. Prawdopodobnie uszkodził się "moduł komfortu" a dokładniej jakiś tranzystor w nim.

Pytanie do Was - czy posiada ktoś z Was schemat gdzie oznaczone są kolory przewodów (oraz porady lub zdjęcia gdzie szukać tych wiązek) od włączników zamontowanych przy drzwiach ? O ile dobrze się orientuję to każdy z nich po otwarciu drzwi "zwiera do masy", chcę więc wpiąć się w te przewody i bezpośrednio (poprzez bezpiecznik np 1A) podłączyć to do diod LED w podsufitce (pobór prądu max 0,5A). Chcę uniknąć wymiany modułu komfortu.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    mariomario napisał:
    wszystkie są w 100% OK

Te w skrzynce bezpiecznikowej w silniku pod czarnym dekielkiem też?
  • Poziom 18  
    autoas napisał:
    mariomario napisał:
    wszystkie są w 100% OK

Te w skrzynce bezpiecznikowej w silniku pod czarnym dekielkiem też?

Tak, sprawdzałem wszystkie, typowany jest moduł komfortu (zwarcie prawdopodobnie ubiło tranzystor)
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Mimo wszystko zapytam...pod takim dodatkowym małym czarnym dekielkiem też....nr 16
  • Poziom 18  
    autoas napisał:
    Mimo wszystko zapytam...pod takim dodatkowym małym czarnym dekielkiem też....nr 16

We wszystkich miejscach na zdjęciu (zdjęcie poglądowe innej Corsy C)
    Opel Corsa C 2004 - Światło w kabinie
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Dokładnie na tym zdjęciu widać ten czarny dekielek...na lewo od żółtego przekaźnika...
  • Poziom 18  
    autoas napisał:
    Dokładnie na tym zdjęciu widać ten czarny dekielek...na lewo od żółtego przekaźnika...

jutro sprawdzę i dam znać

Dodano po 15 [godziny] 31 [minuty]:

autoas napisał:

Dziękuję za wytrwałość w zmianie mojego przekonania, że to niby spalony tranzystor w module komfortu :), faktycznie były schowane u mnie pod tym dodatkowym ciemnym dekielkiem te dodatkowe bezpieczniki, których wcześniej nie sprawdzałem. Jeszcze raz Dzięki !

Temat do zamknięcia