Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kingway Yarox LJ50 QT-K - Nie mogę zapalić mojego skutera

MisiaczekTygrysek 14 Wrz 2018 21:36 108 3
  • #1 14 Wrz 2018 21:36
    MisiaczekTygrysek
    Poziom 2  

Witam wszystkich,
    ja mam również podobny problem z moim Yaroxem, Widziałem tu podobny temat sławka19 że miał taki problem, u mnie też nie dochodzi paliwo z baku pomimo, że założyłem nowy oraz nowy węrzyk do paliwa i powietrza to skuter nie pali. Filterek paliwowy jest suchy, więc i ja też kupiłem nowy kranik, ale to nie przyniosło efektu. Po ręcznym wlaniu paliwa do węrzyka paliwowego skuter mi nie odpala, a do gaźnika dolatuje paliwko z wenrzyka jak wleje do niego paliwo, i tu moje pytanie odnośnie gaźnika, jaka może być tego przyczyna i czy dobrze mam założone te dwa wężyki?

0 3
  • #2 18 Wrz 2018 14:41
    TheGolibroda
    Poziom 9  

Średnio tu widzę ale postaram się wytłumaczyć jak wygląda prawidłowe podłączenie. W kraniku mamy dolne oraz górne wyjście na wężyk. Górny łączysz z ciśnieniowym w gaźniku(jest to mała rureczka o kolorze takim jak gaźnik, nie spotkałem się żeby był inny) a dolny łączysz z rureczką o większej średnicy. Rureczka ta jest wykonana chyba z mosiądzu i o takim jest tez kolorze. Zawsze wejście na paliwo do gaźnika jest większe niż od podciśnienia. Przed odpaleniem zaciągnij powietrza z wężyka podłączonego tylko do górnego wyjścia z kranika. Jeśli paliwo zacznie lecieć do gaźnika to połączenie jest prawidłowe.

0
  • #3 18 Wrz 2018 16:03
    MisiaczekTygrysek
    Poziom 2  

Dziękuję, to ja spróbuję. Ja mam tam taki kranik, to tak jak Pan mówi, górny daje powietrze, a dolny "paliwko"?
    Bo ja dałem odwrotnie, to z Pana wiedzy wynikałoby, że ja z robiłem źle. ;P "Okej", idę spróbować to zamienić. ;)

0
  • #4 18 Wrz 2018 18:40
    Novile
    Poziom 32  

Kranik niczego nie daje, tym bardziej powietrza.
    Górny króciec to podciśnieniowy regulator kranu, z niego musisz zassać powietrze a otworzy się dolny króciec, z którego paliwo popłynie. Inaczej dolny króciec nie puści paliwa.

0
  Szukaj w 5mln produktów