Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Junkers Novatherm ZW 20 KE dziwna przypadłość.

15 Wrz 2018 00:54 465 9
  • Poziom 2  
    Witam. Piec Junkers Novatherm ZW 20 KE ma dziwną przypadłość, co jakiś czas i co ciekawe tylko w okresie zimowym nie włącza się po otrzymaniu od sterownika sygnału do grzania i nie działa wtedy ani centralne ani podgrzewanie wody co zresztą jest oczywiste, działa natomiast pompa. Dioda miga z częstotliwością 1 sekundy, po jej naciśnięciu piec wznawia pracę i działa bezproblemowo od kilku do kilkunastu dni aż do następnej awarii. I tak w kółko aż do nadejścia wiosny kiedy potrzebna jest już tylko ciepła woda. Znajomy znający temat kotłów gazowych wspominał coś o możliwym problemie z gazem nie precyzując niestety dokładnie co ma na myśli. Piec ma 16 lat i do przedostatniej zimy działał bez zarzutu, wymieniony był jedynie kilka lat temu zawór trójdrożny. Oczywiście był przez ten okres co jakiś czas serwisowany. Być może ktoś spotkał się z podobnym problemem i ma pomysł na jego rozwiązanie. I jeszcze jedno pytanie, jeżeli będzie już konieczna wymiana kotła czy podłączenie w miejsce ZW 20 KE, Junkersa Ceraclass z otwartą komorą będzie możliwe bez przeróbek, na listwie montażowej tego pierwszego. A ponadto czy dalsze trzymanie się firmy Junkers to dobry pomysł, czy może jest jakieś lepsze rozwiązanie. Nie rozważam przejścia na kocioł kondensacyjny głównie z powodów kosztów z tym związanych. Za wszelkie podpowiedzi i sugestie będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Kiedy widzę takie monity to aż normalnie woda mi w kotle się zaczyna wrzeć :D
    Dlaczego wymieniać coś, co tylko raz na …dziesiąt dni sprawia kłopot? Po co, kolego?
    “If I had a many…?”
    Mam nadzieję, że jednak nie o taki dylemat tutaj kolega się raczy ocierać…
    Traktuję to, jako sprawę honorową. I ja to rozumiem, bo mnie również cholera bierze kiedy zmusza mnie ktoś do wywalenia pieniędzy tylko dlatego, że nie wiem, że wiem, że…
    Zanim się napiszę i zapiszę na śmierć – czujnik pogodowy jest? Może to jest właśnie ten „punkt G”…?
    „Aż do następnej awarii” powinno być ujęte w cudzysłów. Dopiero w takiej postaci unikniemy podtekstów i innych złośliwych interpretacji.
    Czy producent przewidział możliwość oczyszczania filtrów z jednoczesnym rejestrowaniem?
    Nie twierdzę, że w tym właśnie przypadku powinno się dotrzymać takich reżimów, ale coś jednak musi być na rzeczy.
    Proszę wnikliwie spojrzeć na przykład do instrukcji obsługi.
    Jeżeli wszystko działa poprawnie to moim zdaniem nie ma sensu zmieniać, tylko dlatego, że gdzieś tam coś nie całkiem nas zadowoliło/zapipczało, bo ten właśnie czujnik zdecydowanie....
    Z powodu pękniętej opony ludzie raczej nie rezygnują z dalszego korzystania z samochodu.
    Na ogół stosuje się znormalizowane podłączenia/połączenia dlatego nie powinno być większych problemów przy zamianie na inne urządzenie.
    Pęknięta opona i kompletna demolka… Czyżby kolejny odcinek "Jamesa Błąda"?
    Chyba, że kolega akurat sobie pojechał te 230km/h :D
  • Poziom 20  
    a co oznacza to miganie? możemy coś podpowiedziec, ale nie będziemy za Ciebie szukać dokumentacji.
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    arigato napisał:
    Z powodu pękniętej opony ludzie raczej nie rezygnują z dalszego korzystania z samochodu.

Ale z powodu, że ma go już 16 lat to i owszem. Albo, że jego stary samochód nie ma poduszek powietrznych czy ABSu, a w nowych to standard.

Piec Junkers Novatherm ZW 20 KE dziwna przypadłość.

Kiedy był czyszczony? Palnik był przedmuchiwany?

Jeśli chodzi o listwę to pasuje na nią np. GB072
    Polecałbym kondensat. Otwarta komora na dzisiejsze czasy jest zbyt niebezpieczna.
  • Poziom 26  
    Ale kiedy się korzysta z samochodu od tzw. nowości to wiemy co mamy, czyli...
    Piraciku - nie można wobec twoich argumentów przejść obojętnie. Moje porównanie to była zaledwie taka nędzna analogia.
    Oczywiście - ekonomia bierze tutaj pierwsze skrzypce za prym wiodący :D
    Przezbrojenie całej armii - daje słuszne poczucie bezpieczeństwa, ale zachowanie rozsądnego status quo w obecnym stanie posiadania, również nie musi oznaczać wielkiego nadużycia. Moim zdaniem stan posiadania jest na tyle "wygodny" i za razem bezpieczny, że o wymianie sprzętu można - jak to się mówi: "zapomnieć"
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Gwarantuję Ci, ze po pierwszym przypadku zaczadzenia z jakim spotkałbyś się zmieniłbyś zdanie.
    Szczelne okna, drzwi, wentylatory w łazienkach, okap w kuchni... nikt nawet przez chwilę nie pomyśli o kotle. Ten przecież działa od 16 lat.

arigato napisał:
    Ale kiedy się korzysta z samochodu od tzw. nowości to wiemy co mamy, czyli...

Po takim czasie użytkowania jednego samochodu raczej nie jesteś świadom co masz. Nie masz punktu odniesienia.
  • Poziom 20  
    kiedy byla konserwacja?
    jak wyskakuje blad, to daje iskre, zapala i po chwili gaśnie?
  • Poziom 2  
    Witam ponownie i dziękuję za zainteresowanie moim tematem.
    I tak po kolei :
    "Dlaczego wymieniać coś, co tylko raz na …dziesiąt dni sprawia kłopot?"
    Niestety kocioł w zimie sprawiał kłopot co dwa trzy dni.
    Co oznacza miganie
    - tu uprzedził mnie kolega piracik i zacytował fragment instrukcji za co dziękuję, a przy okazji GB072 to dla mnie za wysokie progi.
    kiedy była konserwacja? jak wyskakuje błąd, to daje iskrę, zapala i po chwili gaśnie?
    Piec był czyszczony przed minionym sezonem grzewczym natomiast jakie objawy występują gdy piec nie zapala nie jestem w stanie powiedzieć ponieważ znajduje się on w piwnicy i o fakcie że nie grzeje orientuję się po obniżającej się temperaturze w domu.
    Chociaż w powyższych postach nie pada rozwiązanie mojego problemu to i tak pozwoliły mi one wyciągnąć dwa istotne wnioski, a mianowicie: piec jest stary i z uwagi na bezpieczeństwo czas na jego wymianę a drugi bardziej budujący, że są jeszcze ludzie którzy bezinteresownie starają się pomóc innym. Serdecznie dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.
    Temat proszę zamknąć.
  • Poziom 20  
    Ja kiedyś pojechałem do kotła po czyszczeniu miesiąc wcześniej, wyczyściłem kompresorem i się naprawił :D, wiec czyszczenie a czyszczenie a raczej odkurzanie .
    Tańszy jest gb062 a bardzo podobny.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Warto sprawdzić stan iglic i mikroprzełącznika Trzeba sprawdzić cewki magnetyczne i elektrody. Ogólnie kocioł do konserwacji.