Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewo Matiz - Niedziałający brylok z alarmem

figo76 15 Wrz 2018 01:09 225 11
  • #1 15 Wrz 2018 01:09
    figo76
    Poziom 13  

Witam
    Mam problem z jednym z bryloków od alarmu samochodowego w Matizie
    Jakiś czas temu kontrolka w bryloku od alarmu cały czas dioda w nim mrugała non stop aż do wyczerpania baterii, wymieniłem na nową i dalej mrugała więc postanowiłem luty poprawić na płytce tego bryloka i po poprawieniu lutów już dioda w bryloku przestała mrugać.
    Sprawdziłem czy działa i wyłącza alarm i okazało się że nie działa, po naciśnięciu jednego z przycisku od alarmu w tym bryloku dioda mruga a po puszczeniu przycisku przestaje mrugać.
    Czy jest możliwe że mógł się rozprogramować i trzeba go na nowo zaprogramować i w jaki sposób?
    Daewo Matiz - Niedziałający brylok z alarmemDaewo Matiz - Niedziałający brylok z alarmemDaewo Matiz - Niedziałający brylok z alarmemDaewo Matiz - Niedziałający brylok z alarmem
    Alarm i bryloki są oryginale i były od nowości samochodu z fabryki

0 11
  • #2 15 Wrz 2018 06:05
    arigato
    Poziom 25  

Może kolega po prostu spróbować odłączyć zasilanie - baterię na czas jakiś np. 10 godzin i ponownie włożyć tę baterię do klucza.
    Sądzę, że urządzenie powróci do stanu pierwotnego a kolega zapomni o jakichś tam niedogodnościach.
    Przesyłam pozdrowienia.

0
  • #5 16 Wrz 2018 19:26
    g107r
    Poziom 34  

figo76 napisał:
    Czy jest możliwe że mógł się rozprogramować i trzeba go na nowo zaprogramować i w jaki sposób?
    Podaj nazwę alarmu, to może znajdzie się i instrukcja do niego.
    Pytanie chyba tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum309.html byłoby lepiej zadać.
    Osobiście pierwszy raz czytam o
    figo76 napisał:
    Alarm i bryloki są oryginale i były od nowości samochodu z fabryki

ale że mam jakiś schemat, to nawet się nie dziwię.

figo76 napisał:
    Jakiś czas temu kontrolka w bryloku od alarmu cały czas dioda w nim mrugała non stop aż do wyczerpania baterii,

Znajomy we fiacie panda miał chyba podobny przypadek, alarm komunikował się z pilotem, lub odwrotnie. Mrugał pilot i fiat panda, rozładowując akumulator w samochodzie. Przyczyn nie znam - wyjęli baterię z pilota, i skończyło się mruganie...

0
  • Pomocny post
    #6 17 Wrz 2018 13:30
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

figo76 napisał:
    po poprawieniu lutów już dioda w bryloku przestała mrugać.

figo76 napisał:
    okazało się że nie działa

Tester pilotów radiowych i sprawdź czy jeszcze emituje fale radiowe...

0
  • #8 17 Wrz 2018 19:40
    g107r
    Poziom 34  

A czy wygląd płytki nie skłania ku wyczyszczeniu jej z tej kalafonii :?:

figo76 napisał:
    Sprawdziłem czy działa i wyłącza alarm i okazało się że nie działa, po naciśnięciu jednego z przycisku od alarmu w tym bryloku dioda mruga a po puszczeniu przycisku przestaje mrugać.
    Pilot "jakoś" działa, czy na "jakoś" nie ma wpływu pozostawiona kalafonia ? Średnio tam widać, co i jak zostało polutowane.
    @figo76 nie uszkodziłeś switchy tym lutowaniem ? Wcześniej jakby jeden zwierał non-stop, teraz jakby w ogóle ?

0