Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delonghi ECAM 22.113.B - Zapalił się wykrzyknik podczas odkamieniania

15 Wrz 2018 12:09 489 2
  • Poziom 21  
    Witajcie,
    Pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło, podczas kończenia procesu odkamieniania, gdy ekspres już się płukał czystą wodą, nagle proces się zakończył i zapaliła się dioda wykrzyknika która świeci cały czas. Nie mogę nic zrobić. Wyłączenie nie pomaga, ekspres po prostu jakby był martwy. Wyłączam go, włączam, lampka cały czas świeci a ekspres nie wydaje z siebie żadnych odgłosów, kompletnie nic. Podpowiecie jak można go ewentualnie zrestartować żeby coś ruszyło?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Specjalista AGD
    Reset ekspresu nie pomoże. Wykrzyknik świadczy o awarii któregoś podzespołu.
    Jeżeli wystąpiło to podczas odkamieniania moje czysto hipotetyczne przypuszczenia są takie :

Był wyciek wewnątrz, który zatkał się kamieniem.
    W momencie gdy uczyliśmy odkamieniacza "uszczelniacz" w postaci kamienia zniknął i zaczął sikac na przepływomierz.
  • Poziom 21  
    Wiesz co, właśnie nie wiem co się stało ponieważ wyłączyłem ekspres tylnym przyciskiem, włączyłem, wszystko ruszyło. Zaparzyłem już 3 kawy i jest ok, nic się nie dzieje. Generalnie ekspres jest regularnie odkamieniany, używany w domu nie w firmie, średni parzy 3 - 4 kawy dziennie więc nie jest jakoś mocno eksploatowany dlatego zdziwiło mnie to co się dziś stało bo zawsze odkamieniam go co 2 miesiące podczas wymiany filtra wody i nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło. Ale widzę że jesteś z Warszawy więc gdyby sytuacja się powtórzyła albo z ekspresem było by coś nie tak to odezwę się do Ciebie na PW to go podrzucę do Ciebie i go obejrzysz :)