Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka bosch 3 in1 - nie myje

wwp 15 Wrz 2018 14:27 81 4
  • #1 15 Wrz 2018 14:27
    wwp
    Poziom 10  

witam wszystkich
    mam zmywarkę jak w tytule ,przeszukałem forum z tego co znalazłem ,zrobiłem nadal jest problem ,mam pytanie ,gdzie znajduje się silnik myjący i czy może być w nim jakiś mankament,zmywarka chodzi grzeje ,pobiera wodę ,wypłukuje ...tylko nie myje naczyń,czasami w komorze gdzie się wkłada tabletkę ,tabletka jest częściowo ruszona

0 4
  • #3 15 Wrz 2018 15:04
    ElDesign
    Poziom 12  

A słychać w ogóle silnik pompy myjącej? Rusza ramionami?

Skuteczną metodą obserwacji co jest nie tak - jest zasłonięcie folią przodu komory myjącej, tak żeby woda spływała z powrotem do zmywarki i odpalenie zmywarki przy otwartych drzwiach. Żeby to zrobić, trzeba oszukać zamek drzwiczek - zablokować zamek śrubokrętem lub czymś podobnym i włączyć zmywarkę. Widać wtedy od razu w czym jest problem. Oraz czy ramiona się kręcą, i czy jest odpowiednie ciśnienie strumieni wody, czy zmywarka przełącza cyklicznie górne ramię - dolne ramię itp.

Jak ustalisz co jest nie tak to możesz wymieniać albo naprawiać.

Jeżeli zmywarka nie jest bardzo stara, to najczęściej zatyka się pompa wylewająca wodę, wpada do niej kawałek kości, ziarno ziela angielskiego, wykałaczka itp. W większości zmywarek jest dostęp do wirnika pompy, od wnętrza zmywarki, pod klapką rewizyjną.

Pompa myjąca też z reguły nie siada od razu, tylko powoli traci ciśnienie, potem zaczyna być słychać łożysko, naczynia są coraz bardziej niedomyte itp.

0
  • #4 15 Wrz 2018 15:44
    bubu64
    Poziom 20  

ElDesign napisał:
    zablokować zamek śrubokrętem lub czymś podobnym i włączyć zmywarkę.

W nowych zmywarkach ten sposób nie zadziała ponieważ zastosowany jest czujnik halotronowy:)

0
  • #5 15 Wrz 2018 15:54
    wwp
    Poziom 10  

rusza ramionami,słychać jak pobiera wodę,pod tą klapką czyściłem ,pro po ciśnienia to muszę sprawdzić tak jak mi napisałeś ,ramiona wyczyściłem były trochę pozatykane otwory ,z boku po odkręceniu płyty wyczyściłem ten zbiornik ..termostat chyba się to tak nazywa ....ok zobaczę jeszcze twój sposób

Dodano po 4 [minuty]:

gieniapierda napisał:

moja zmywarka jest z 2008 roku,inaczej jest zrobiona

0