Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozłączanie internetu router frtitz box 7530

Mikimask 15 Wrz 2018 16:51 279 3
  • #1 15 Wrz 2018 16:51
    Mikimask
    Poziom 2  

Witam jestem klientem 1&1 w Niemczech. Mój router to FritzBox 7530, który dostałem nowy od dostawcy. Internet został u mnie zainstalowany pod koniec lipca , lecz od około połowy Sierpnia internet nie chodzi tak jak powinien. Mniej więcej stało się to wtedy kiedy zakupiłem nowy komputer. Mam oferte do 16Mb/s DSL, niestety mieszkam na zadupiu i mam kabel REGIO przez co prędkość to około 6Mb/s( Zdawałem sobie z tego sprawę przed podpisaniem umowy). Z tego co mi wiadomo to internet działa na takiej zasadzie, że w piwnicy jest skrzynka APL, z tej skrzynki idzie sygnal do gniazdka telefonicznego (TAE) i z tego gniazdka jestem podpiety kablem do routera, pozniej juz do komputera kablem ethernet. Nie mam zarzutów co do prędkości, pingu itd bo jeżeli internet jest to działa prawidłowo. Problemem jest to, że co chwile nie mam internetu. Wygląda to tak, że korzystając z komputera co jakis czas "odcina" internet i pokazuje się żołty wykrzyknik. Jedynym sposobem aby odzyskać z powrotem połączenie jest reset routera, który za kazdym razem pomaga. Jesli chodzi o odstępy czasowe w jakich mnie wyrzuca to różnie, niekiedy co minute czasem co 5 minut, czasem co godzine itd. Średnio jest to ok. 20/30 minut po czym jest brak internetu i tylko reset routera pomaga. Dodam, że w tym samym czasie nie mam też internetu na telefonie. Próbowałem juz kilku rzeczy jak resetowanie ustawien routera (hardreset), zmiana dns recznie, aktualizacja firmware, oraz ponowne podlaczenie routera w kolejnosci napierw zasilacz i odczekalem 2 minutki, pozniej kabel DSL a następnie reszta ale nic nie pomogło (tak było zalecane na stronie 1und1). W momencie "wyrzucania" internetu na routerze dioda Power DSL miga powoli kilka razy po czym obie diody zaczynają świecić światłem stałym. Ogólnie problem jest mega dziwny bo np. w nocy korzystam z telefonu a nie zdarzyło mi się jeszcze żeby odcięło mi połączenie. Tak samo jak wracam z pracy ok 16 to jak włączam komputer to ten internet zawsze jest ale jak np. spędzam czas na komputerze na weekendy to do tej 16 kilka razy wyłącza internet. Wygląda to tak jakby komputer robił zwarcie z routerem czy co, no nie wiem. Być może to wina dostawcy, być moze routera. Ogólnie koło godziny 21 internet zaczyna działać lepiej bo wyrzuca dużo rzadziej. Myślałem, że być może jest to wina kabla Ethernet ale udostępniłem internet z telefonu z wifi przez USB (tathering) i nadal to samo. Na samym początku problem ten nie występował a jak już to raz w tygodniu. Normalną rzeczą jest, że raz na jakiś czas router należy zresetować no ale nie 15 razy dziennie.
    Dodam, że problem ten najczęściej pojawia się jak korzystam z przeglądarki lub podczas grania w gry. Jak np. zostawie włączoną tylko muzykę na pulpicie i ide coś tam robić to jakoś magicznie internetu nie odcina. Problem jest mocno irytujący a umowy nie mogę zerwać. Zgłaszałem problem do dostawcy ale nie odpisuje już tydzień czasu a na infolinii się jeszcze nie dogadam bo za słabo znam język, dlatego prosiłbym o waszą pomoc, być może ktoś spotkał się kiedyś z czymś podobnym. Jak trzeba jakieś informacje to chętnie udzielę, pozdrawiam.

0 3
  • #2 15 Wrz 2018 23:49
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Prawdopodobnie słabe parametry linii telefonicznej i DSLM wzmocnił stabilność linii kosztem prędkości.

Pokaż zakładkę z sygnałem DSL z Fritza i tu wstaw printscrena.

0
  • #3 16 Wrz 2018 18:56
    Mikimask
    Poziom 2  

Ten drugi screen pokazuje tam gdzie Fehlerzahler liczbe błędów, przed wyrzucaniem internetu jest ich około 700

0
  • #4 17 Wrz 2018 18:24
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Błędów sam nie poprawisz a parametry linii słabe - reklamacja do operatora i tam to zgłosić.

0