Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung WF1700WCC/XEO 02 - błąd 3E

krynekndm 15 Wrz 2018 18:00 759 0
    krynekndm
    Poziom 8  
    Dzień dobry,
    Jak w temacie pralka Samsung WF1700WCC/XEO seria 2, na wyświetlaczu pojawia się ostatnio prawie cały czas błąd 3E. Błąd sygnalizowany, gdy po 2 sekundach od rozpoczęcia pracy silnika sygnał z tachogeneratora zawiera mniej niż 2 impulsy, co oznacza uszkodzenie z tachogeneratora lub uzwojeń silnika. Więc tak pojawił się błąd i pralka nie chciała działać, następnego dnia zrobiła 2 prania bez zarzutu i tak przez ostatni tydzień raz prała, a raz nie. W końcu za każdym razem pojawiał się błąd.

Wyciągnąłem silnik i tak szczotki około połowy jeszcze jest, tacho generator ma opór 45Ω więc chyba sprawny bo na stronie :arrow: Link piszą że ma mieć około 40. Chciałem zmierzyć uzwojenie stojana, ale nie mogłem dojść które to są przewody model silnika to UML5204.01 jak dotknąłem przy szczotkach z jednej i drugiej strony to pokazywało 3,5Ω. Przeczyściłem wszystko komutator, styki, ten tacho generator i co się dało. Złożyłem i pralka działała na jakieś 6 prań.

Dzisiaj znowu to samo. Rozebrałem górę, i na module nie znalazłem nic niepokojącego. Wszystko ładnie zalane jakimś żelem, wygląda jak nowa tylko w jednym miejscu była ubrudzona jakimś czarnym pyłkiem. Kabelki na końcówkach nigdzie nie popalone, po drodze do silnika też nie stwierdziłem ich uszkodzeń.
    Skręciłem i znowu działa. Pytanie na jak długo? Hehe...

Co może jej dolegać? Co sprawdzić i jak sprawdzić? Proszę o pomoc bo żona mi marudzi i każe już jechać po nową pralkę, a ta ma dopiero nie całe 3 roku. A wiadomo jak żona jest zła do lepiej do niej nie podchodzić :-D