Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka Einhell SGA130/1 TURBO , identyfikacja transformatora.

15 Wrz 2018 19:19 477 6
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    Oddaj to może komuś bardziej ogarniętemu? Transformator Unitry w Einhellu... To dołożony transformator do zasilania elektrozaworu i podajnika - napięcie wtórne 12 albo 24V, zależnie od napięcia w/wym elementów. Oryginalnie cały ten "kabaret" był zasilany z uzwojenia wtórnego transformatora spawalniczego. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic840301.html
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Bogdan K napisał:
    Napisałem że dostałem tylko ten transformator do przewinięcia, spawarki nie mam bo takich urządzeń nie naprawiam.

Mimo to, zainteresowałeś się urządzeniem i miałeś wiedzę co to za urządzenie i jaką rolę spełnia transformator.
    Bogdan K napisał:
    Otrzymałem ostatnio transformator od spawarki Einhell SGA130/1 TURBO do przezwojenia

Słusznie napisał kolega robokop:
    Cytat:
    Oddaj to może komuś bardziej ogarniętemu

Albo coś robić dobrze i kompleksowo, albo wcale.
    Niestety, nie zostanie kolega bohaterem w swoim domu...
  • Moderator Samochody
    Bogdan K napisał:
    Kolego jeżeli nie wiesz jakie posiadał ten transformator fabryczne oznaczenie , to po jakiego licha się udzielasz skoro nie masz nic do powiedzenia na temat tego transformatora.
    Mistrzuniu - TO NIE JEST TRANSFORMATOR ZE SPAWARKI EINHELL tylko jakaś radosna twórczość/przeróbka. Więc nikt nie powie, jakie ten transformator miał oznaczenia, skoro na nim są nieczytelne. Skoro taki jesteś fachura, to albo przewiń ten - licząc zwoje, albo policz je dla wyliczenia przekładni i napięcia wtórnego - jak dorzucisz do tego jeszcze przekrój rdzenia, będziesz wiedział jaki transformator kupić. Dziwię się że taki fachura takie pytania zadaje.