Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Skoda fabia 1 - Rózne wskazania sasięgu jazdy .

marekwodniak 15 Wrz 2018 19:40 147 6
  • #1 15 Wrz 2018 19:40
    marekwodniak
    Poziom 15  

Skoda Fabia1.2007 80KM.Auto pokazuje głupoty co do zasięgu jazdy w km.Po zatankowaniu zasięg rósł zamiast maleć.Po zdjeciu klemy pokazał o połowę mniej jak powinien.Reszta wskazań prawidłowa.

0 6
  • #2 15 Wrz 2018 20:32
    sk700
    Poziom 30  

Słuchaj, tam zasięg jest zależny od średniego spalania. Od razu po odpaleniu i rozpoczęciu jazdy spalanie średnie leci w kosmos dlatego pokazuje że przejedziesz na danym paliwie mniej km a po czasie gdy średnie spalanie maleje rośnie dystans do przejechania. Jeśli to nie są różnice kilkukrotne to szukasz dziury w całym.

0
  • #3 15 Wrz 2018 21:01
    milejow
    Poziom 42  

marekwodniak napisał:
    Po zatankowaniu zasięg rósł zamiast maleć

Będzie rósł jak będziesz jechał oszczędniej (wtedy śednie też maleje), jak depniesz to zasięg automatycznie zacznie maleć bo średnie idzie w górę. Kłania się instrukcja obsługi i zrozumienie zasad interpretacji komputera pokładowego.

0
  • #4 15 Wrz 2018 21:32
    marekwodniak
    Poziom 15  

milejow napisał:
    marekwodniak napisał:

Będzie rósł jak będziesz jechał oszczędniej (wtedy śednie też maleje), jak depniesz to zasięg automatycznie zacznie maleć bo średnie idzie w górę. Kłania się instrukcja obsługi i zrozumienie zasad interpretacji komputera pokładowego.
    Masz rację, ale zawsze wchodziło mi na około 700 km.Tym razem lałem też do pełna i pokazało pierwszy raz od półtora roku zasięg 770 km. Potem podczas jazdy rosło do 800 km. Tego nigdy nie było. Po zrobieniu około 130 km i zdjęciu klemy pokazało na postoju 400 km zasięgu. W najbliższych dniach mam wyjazd to napisze jak zachowuje się zasięg. Dzięki za odzew.

0
  • #5 15 Wrz 2018 21:46
    helmud7543
    Poziom 42  

To są tylko szacunkowe dane na podstawie danych spalania i ilości wlanego paliwa. W niektórych autach zalewanie małymi porcjami powoduje że wskaźnik paliwa wariuje całkowicie (o wskaźniku zasięgu nie wspominając). W Yarisie 1 generacji zatankowanie tylko kilku litrów powoduje, że czasem zasięg w ogóle nie ruszy, choć wskaźnik paliwa na szczęście reaguje poprawnie.

0
  • #6 16 Wrz 2018 16:47
    marekwodniak
    Poziom 15  

Tak jak pisałem sprawdzę na dniach w trasie. Bo te 400 km pokazało po zdjęciu klemy. Ale auto odpaliłem, ale nie ruszyłem nim. Może w czasie jazdy zmieni wskazania.

Dodano po 18 [godziny] 56 [minuty]:

milejow napisał:
    marekwodniak napisał:

Jak działa to ja wiem bo autem przejechałem 17 tyś km.I dość czesto sprawdzam chwilowe spalanie a po zatankowaniu do pełna zawsze zasięg.Zawsze po wlaniu do pełna pokazywało 690-720.Tym razem pokazało 770km i urosło z czasem do 800.Tego nigdy nie było.Wiem ile spala moje auto i nie zgadza sie to ze wskazaniem 800km.

0
  • #7 19 Wrz 2018 16:05
    marekwodniak
    Poziom 15  

Odłączyłem na noc akumulator i wszystko wróciło do normy.

0