Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralko-suszarka Electrolux EWX147410W - pusty wyświetlacz, nie świecą się lampki

kronoss80pl 15 Sep 2018 23:07 1110 3
 • #1
  kronoss80pl
  Level 9  
  Sytuacja następująca: przekręcam programator na np. program bawełny. Powinny zaświecić się domyślne lampki (wirowania, temperatury) + na wyświetlaczu czas prania + podświetlony guzik startu. Lampki się nie świecą, wyświetlacz jest pusty (świeci się na niebiesko, ale bez cyfr), guzik startu nie świeci. Przyciskam go - pralka nie startuje. Co drugie przekręcenie programatora nie świeci się również wyświetlacz. Próbnikiem sprawdziłem prąd w przewodach - looks fine. Co można jeszcze sprawdzić nim zadzwonię do 'fachowców' (ostatnio wszyscy 'na słuch' stwierdzali że mam do wymiany łożyska, podczas gdy wystarczyło wymienić koło pasowe)?
 • #2
  Piotr2608

  Level 41  
  Wysypane oprogramowanie. Moduł do ponownego zaprogramowania.
  Mniej prawdopodobny wariant - uszkodzone zasilanie.
 • #3
  Robo-technical
  Home appliances specialist
  Ja bym jednak zaczął od wymontowania modułu MAIN i sprawdzenia przetwornicy, a dokładnie pewnego rezystora oraz samego selektora choć uszkodzony mi się jeszcze taki nie trafił.
 • #4
  kronoss80pl
  Level 9  
  No więc: zadzwoniłem do fachowca. Fachowiec stwierdził: programator do wymiany. Zamówił nowy, po tygodniu przyszedł, wymienił i zdębiał bo nie było poprawy. Okazało się że winna jest zamiana biegunów. Ale bardzo profesjonalnie nie skasował mnie za programator ;)