Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FBI Zamknelo bez slowa wyjasnienia obserwatorium

Krzysztof Kamienski 16 Wrz 2018 03:01 2082 10
 • USA - New Mexico. FBI bez słowa wyjaśnienia zamkneło dostęp pracownikom i turystom do Obserwatorium Słonecznego AURA w Sunspot. Co ciekawe FBI także obstawiło i ewakuowało pobliskie urzędy pocztowe. :cry:

  https://wiadomosci.onet.pl/nauka/usa-tajemnic...obserwatorium-astronomicznego-sunspot/g5n3lhn

  Śledzę anglojezyczne informacje i podobno jakieś niezidentyfikowane obiekty przeleciały obok Słońca (teoria spiskowa ?), albo Chinczycy zhakowali system antenowy tego Obserwatorium, używając go do śledzenia poligonu rakietowego Withe Sands. Zapraszam do dyskusji.

 • #2 16 Wrz 2018 12:51
  suser222
  Poziom 22  

  Albo będą przeprowadać na poligonie testy jakiejś nowej broni i nie chcą, aby ktoś to widział.

 • #3 16 Wrz 2018 23:25
  Tommy82
  Poziom 39  

  @Krzysztof Kamienski
  Opcji może być wiele natomiast około wywiadowcze najczęściej najbardziej pewnie. Chińczycy od wielu lat budują sobie zaplecze wywiadowcze. Ja tam jestem zdania ze każdego studenta z Chin powinien jeden agent kontrwywiadu pilnować szczególnie jak by się okażę że potem w PL zostanie.
  Albo za parę lat powróci. To może być nawet działanie prewencyjne.

 • #4 16 Wrz 2018 23:39
  AGrodecki
  Poziom 14  

  "Nikt nic nie wie, zapraszam do dyskusji".
  O czym? O stanie umysłu?

 • #5 17 Wrz 2018 05:23
  pawel1148
  Poziom 19  

  Wiedzieć niczego nie trzeba, domyślać się można. Pewnie otwierają tam biznes turystyczny. Podobny do tego z Rosewell. Oparty na podobnym założeniu marketingowym, czyli jakiejś wymyślonej historyjce.
  Służby nie mają zwyczaju chwalić się akcjami bez podania przyczyny. Jak już się czymś chwalą, to z podaniem przyczyny i skutku.
  Więc to ,,FBI" to pewnie takie z Hollywood. A ktoś wymyślił sobie bardzo skuteczną kampanię reklamową, jak dotarła z Onetu nawet tutaj.

 • #7 17 Wrz 2018 09:12
  michał_bak
  Poziom 15  

  Gdyby to było coś ważnego, to FBI zachowałoby to w największej tajemnicy.
  Ponieważ jest to jawne, to znaczy, że nic ważnego.

 • #9 17 Wrz 2018 12:11
  mipix
  Poziom 30  

  Jak podawały amerykańskie media, FBI zamknęło znajdującą się w górach placówkę Sunspot Solar Observatory 6 września z "powodów bezpieczeństwa". Pracownicy zostali ewakuowani.
  W sieci pojawiły się teorie spiskowe, jakoby naukowcy zobaczyli UFO albo zagrażającą Ziemi aktywność słońca.
  "Teleskop nie wychwycił żadnych kosmitów. Wszelkie dane są publikowane bez żadnej ingerencji. Nie ma tu żadnych sekretów" - oświadczył cytowany przez "Daily Express" szef placówki, James McAteer.
  W poniedziałek, 17 września, ogłoszono, że tego dnia obserwatorium zostanie ponownie otwarte. Po raz pierwszy podano również oficjalny powód ewakuacji. Jak poinformowano, na terenie góry Sacramento Peak, na której znajduje się obserwatorium, grasowała osoba mogąca stanowić zagrożenie dla placówki i dla mieszkańców. Ze względów logistycznych zdecydowano, że lepszą decyzją będzie ewakuacja pracowników niż ich ochrona na miejscu.
  Władze placówki przyznały, że przedłużający się brak informacji wywołał ogromne zamieszanie, jednak podanie szczegółów mogłoby zaalarmować podejrzanego i zaszkodzić śledztwu - wyjaśniono. W oświadczeniu ani razu nie wspomina się o FBI. Decyzja o tymczasowym zamknięciu miała zostać podjęta przez zarządzających placówką oraz Narodowe Centrum Nauki (NSF).
  Link

 • #10 18 Wrz 2018 11:02
  modero
  Poziom 16  

  No nie wiem na co liczycie mieli napisać prawdę ?
  Coś musiało być ... mogła to być pierdoła (w sumie w sprawę zaangażowano tylko FBI)
  Jak by robili kolejną fałszywa flagę to chłopaki z CIA
  Jak by było naprawdę coś poważniejszego to przysłali by chłopków z NSA.
  Albo jeszcze innej agencji której nie ma.