Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia biegów Skoda octavia lata 60te

16 Wrz 2018 11:51 222 5
  • Poziom 3  
    Witam, ma taki problem posiadam taką skrzynie w traktorku typu sam, jest ona jako pierwsza za silnikiem, druga żuk. Problem w tym że nie ma na niej lewarka tylko 2 wystające dźwigienki i nie wiem jak nimi pokombinować żeby wbić inny bieg na I skrzyni bo mam za małe przełożenie na II skrzynie i sprzęt jest za wolny.

Jedna dźwignia pracuje pionowo przód tył, a druga mniejsza poziomo.
    Może ktoś wie jak tym poruszać żeby zmienić bieg, może jakiś schemat biegów w takiej Skodzie, byłbym wdzięczny.
  • Poziom 19  
    Witam, metoda prób i błędów inaczej będzie ciężko, albo ściągnąć górny dekiel i bedzie wiadomo
    pzdr
  • Poziom 24  
    Prawdopodobnie dźwignią która ma oś w pionie, ta od góry, przesuwa wodzik między biegami 1-2 i 3-4 i wsteczny. A dźwignią w poziomie wbijasz te biegi.
  • Poziom 3  
    No tak też myślę, tylko nie mam pewności jakie to biegi, nie wiem nawet czy ta skrzynia ma 3 czy 4, przydałby się jakiś schemat chociaż jakaś rozpiska biegów.
  • Poziom 28  
    Załóż korbę na wałek sprzęgłowy, kręć i mieszaj biegami. Licz obroty napędu wału i już.
  • Poziom 3  
    Korby nie założę bo silnik 126p, jedyne co przychodzi mi do głowy (bo skrzynia przy przerzucaniu musi się obracać a ta jest jako I i na ostro spięta z silnikiem potem sprzęgło i druga skrzynia) to podnieść za tył żeby koła były w górze, wykręcić świece, na II skrzyni wbić jedynkę i kręcić rozrusznikiem. Wtedy próbować zmieniać biegi na I skrzyni i obserwować prędkość kół.