Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odtwarzacz CD - wieża Philips FW-630

16 Wrz 2018 17:19 510 10
  • Poziom 6  
    Posiadam wieżę Philips FW-630. Problem polega na tym ,że w odtwarzaczu płyt CD jest uszkodzona szufladka (nie chce się otworzyć). Przy naciśnięciu przycisku OPEN na panelu sterowania wieża wyda dźwięki jak by silnik chciał tą szufladkę otworzyć ,a na wyświetlaczu pojawia się napis OPEN (otwarte) ,a później READING (czytanie).
    Proszę o pomoc. Za wszelkie sugestie będę wdzięczny!
  • Poziom 34  
    Witam. Najprawdopodobnie pasek napędu tacki do wymiany.
  • Poziom 6  
    Dobrze zaraz zobaczę! Dziękuję!

Dodano po 7 [minuty]:

Raczej pasek nie. Ja mam zębatki i zauważyłem ,że po otwarciu ręcznie wieża po naciśnięciu OPEN chowa szufladkę ok. 1cm i wysuwa ok. 0,5cm. I zaczęła bzyczeć i laser wariuje-zaczyna kręcić i kończy kręcić i tak ze 3 razy zrobił.
  • Poziom 34  
    Pasek też jest. Serwisówka potwierdza.
  • Poziom 6  
    O macie rację pasek jest przy silniku jednak ,że jest sprawny :cry: .Mam pytanie a silnik może być uszkodzony jak lekko coś się rusza?

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Silnik działa może jakiś sterownik lub procesor ? Po rozebraniu ręcznie otworzyłem szufladkę ,włożyłem płytę i zamknąłem ręcznie. Zauważyłem ,że płyta wchodzi nie równo. I tak po za tematem gdzie najtaniej kupić paski do magnetofonu bo są przestarzałe i porozrywane. Dziękuję za propozycję!
  • Poziom 43  
    sosarek napisał:
    Zacząć od otwarcia i przejrzenia mechanizmu - dlaczego się blokuje.

3 ohm napisał:
    Zauważyłem ,że płyta wchodzi nie równo

Moim zdaniem źle złożona mechanika szuflady.
    Trzeba rozebrać, sprawdzić co z czym ma się zazębiać i w jakiej pozycji by było dobrze i tak złożyć. Tak się dzieje przeważnie gdy ktoś próbuje na siłę zamknąć szufladę, albo zaczepi (np. ubraniem) o otwartą szufladę.
  • Poziom 6  
    Ogólnie jak się podłączy do prądu to coś tam odtwarzacz wyda dźwięki jak by się szuflada chciała wysunąć.
  • Poziom 43  
    3 ohm napisał:
    Ogólnie jak się podłączy do prądu to coś tam odtwarzacz wyda dźwięki jak by się szuflada chciała wysunąć.
    Po prawie dwóch tygodniach od ostatniego postu stwierdzasz to, co już napisałeś w pierwszym poście?
    Jeśli naprawdę zależy Ci na naprawie tego odtwarzacza, to szukaj serwisu (oby nie przez kolejne tygodnie). Z Twoim zaangażowaniem i zapałem raczej sam tego w tym dziesięcioleciu nie zrobisz, a potem może być za późno... :)
  • Poziom 6  
    Macie rację oddam do serwisu. Dziękuje za pomoc!