Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Gorenje WA 50109 - pralka podczas wirowania pobiera wodę

16 Wrz 2018 17:39 471 3
 • Poziom 2  
  Witam wszystkich.Jako że jest to mój 1 post proszę o wyrozumiałość.Potrzebuję pomocy z pralką gorenie Wa 50109. Oto opis problemu.
  Podczas pewnego prania w sumie na końcu pojawił się błąd f4 o czym poinformowała mnie żona po powrocie z pracy.Okazało się że bęben się nie obraca.Rozkręciłem tył i okazało się że skończyły się szczotki silnika.Kupiłem szczotki o takich samych wymiarach i wlutowałem je .
  No i pięknie pralka chodzi zona zadowolona a ja dumny z naprawy do 2 prania.
  A teraz sedno czyli mój problem,otóż okazuje się że pralka słabo wiruje już opisuje co zauważyłem.Silnik chodzi na odpowiednich wysokich obrotach ale podczas tych wyższych obrotów pralka podaje na oba elektrozawory wodne prąd i te zawory to się otwierają to zamykają wpuszczając duże ilości wody do bębna przez co ubrania wychodzą mokre.Elektrozawory wpuszczają tym większe ilości wody im większe są obroty silnika.
  I teraz pytanie do Was gdzie szukać problemu czy winny jest silnik czy może programator uległ zniszczeniu gdy szczotki się kończyły i iskrzyły.
  Bardzo proszę o pomoc.
 • Specjalista AGD
  Nowe szczotki dotarte, komutator wyczyszczony?
 • Poziom 2  
  Komutator czyściłem papierem 800 i wyczyściłem tez (przerwy) na komutatorze i według mnie wyglądał dobrze .Szczotki czy dotarte tu mam małe wątpliwości bo jedna troszkę ale to troszkę iskrzy.Jutro jeszcze raz rozbiorę silnik i się temu przyglądnę.Myśli pan że w tym może być problem.Jeszcze 1 zauważyłem ze wody wpuszcza więcej im wyższe obroty silnika.Im większe obroty tym co chwila pojawia się 0 prądowe na elektrozawór i on się na chwileczkę otwiera.
 • Poziom 2  
  Witam ponownie i przepraszam za tak długie nie odpisywanie. Pralka została naprawiona zgodnie z sugestią kolegi nares. Źle, niedokładnie wyczyszczony był komutator i nowe szczotki iskrzyły i powodowały to wszystko. Po bardzo, ale to bardzo dokładnym i pracochłonnym dotarciu szczotek pralka działa super do tej pory. Dziękuję za pomoc.