Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Kocioł Kospel EPCO P-I 6kW Mruga pompa

16 Wrz 2018 19:25 2250 5
  • Poziom 8  
    Hej,

Po remoncie założyłem w/w piec. Co prawda był mały problem z jego załączeniem, ale po kilku kombinacjach, odpowietrzeniach instalacji - ruszył i grzał około pół godziny. Po dwóch miesiącach jednak postanowiłem go na chwilę uruchomić ( pompa czasem się unieruchomiała, musiałem odkręcić nakrętkę i lekko uderzyć w wirnik ). Niestety jednak po włączeniu kotła mruga dioda pompy i nie załącza się grzanie. Pompa chodzi na 100%. Prąd jet na wszystkich fazach. Piec jest w moim mieszkaniu od 1996 roku i działał bez zarzutu do dziś.

Filmik z włączania - nie nagrywałem więcej, bo mruga cały czas, nawet 10 minut i nic się nie dzieje:

https://youtu.be/OQuqiWl3q3w

Kocioł Kospel EPCO P-I 6kW Mruga pompaKocioł Kospel EPCO P-I 6kW Mruga pompaKocioł Kospel EPCO P-I 6kW Mruga pompa

Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki.

Dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Moderator - Systemy Grzewcze
    Przyczyna może być w zbyt małym przepływie.

Zabrudzony filtr
    Zamknięty zawór
    Zamknięte głowice na grzejnikach
    Zły kierunek przepływu pompy
    Uszkodzony kondensator w pompie
    Uszkodzony lub zabrudzony czujnik przepływu

Te przewody skręcone na ryjka i nie zaizolowane nie świadczą zbyt dobrze o fachowcu.
  • Poziom 8  
    piracik napisał:
    Przyczyna może być w zbyt małym przepływie.

Zabrudzony filtr - Oczyściłem
    Zamknięty zawór - O jakim zaworze mowa ?
    Zamknięte głowice na grzejnikach - Wszystkie otwarte
    Zły kierunek przepływu pompy - Kierunek OK
    Uszkodzony kondensator w pompie - Tutaj nie wiem, a jaki jest objaw ?
    Uszkodzony lub zabrudzony czujnik przepływu - A gdzie on się znajduje i czy mogę to jakoś sprawdzić ?

Te przewody skręcone na ryjka i nie zaizolowane nie świadczą zbyt dobrze o fachowcu.Będę na dniach zamawiać bezprzewodowy, skręciłem je ja, ponieważ przewodowy został odłączony, ale dzięki za spostrzegawczość :)
  • Pomocny post
    Moderator - Systemy Grzewcze
    Czujnik przepływu jest po lewej stronie na dole. Jest tam mikro-przełącznik, który z załączany jest poprzez membranę.

W momencie jak pracuje pompa możesz spróbować otwierać i zamykać zawór na obiegu obserwując jednocześnie czy trzpień pod tym mikro-przełącznikiem pracuje.
    Sprawdź czy po przykręceniu zaworu np o połowę słychać szum przepływającej wody.
  • Poziom 8  
    Bingo piracik :)

Trafna diagnoza :) Okazało się, że membrana się zacina - przyjechał dziś fachowiec ( przed Twoim ostatnim postem ) i pokazał mi w czym problem popchnął iglicę i się załączył, tak samo wyjął kabel z płyty głównej i jakby pominął układ. Także przyczyną jest membrana, którą on zregeneruje wraz z iglicą. Z przyjazdem i usługą wyjdzie 300 zł. Wiem , że być może dało się taniej, no ale czyjaś wiedza też kosztuje.

Dziękuję ! Dam znać po naprawie :)