Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Naprawa wentylatorka powietrza

16 Wrz 2018 19:48 222 5
  • Poziom 17  
    Mam dwa wentylatory Dospel , silniki dosyć solidne na łożyskach maszynowych (stan Ok) zasilanie dochodzi ale silniki nie pracują, chciałbym się upewnić czy mogę coś z nimi zrobić zanim podejmę decyzje o zakupie nowych.
    Tu pytanie , co może być przyczyna i jak to zdiagnozować ?

Zdjęcie bezpośrednio po rozebraniu (nie wyczyszczony)

W załączniku zdjęcie Naprawa wentylatorka powietrza

Do admin: nie wiem czy to właściwy dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie .
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Sprawdzić to białe -2A 145C. Bezpiecznik termiczny. Jak ma przerwę to do wymiany. Można go ominąć na próbę.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
  • Poziom 19  
    Drobna uwaga ten silnik na zdjęciu nie ma solidnego łożyska maszynowego - tylko zwykłe ślizgowe.
  • Poziom 34  
    Wszystkie wentylatorki do użytku domowego posiadają łożyska ślizgowe. Wokół tulejki ślizgowej jest zamontowany pierścień filcowy na który uzupełnia się zapas oleju służącego do smarowania elementów maszyny do szycia.
  • Poziom 17  
    kierbedz4 napisał:
    Wszystkie wentylatorki do użytku domowego posiadają łożyska ślizgowe. Wokół tulejki ślizgowej jest zamontowany pierścień filcowy na który uzupełnia się zapas oleju służącego do smarowania elementów maszyny do szycia.

Właśnie nie wszystkie :) mam dwa Dospele domowe, ten na zdjęciu ma jedno ślizgowe a drugie jest kulkowe, natomiast drugi ma dwa kulkowe.

Dodano po 30 [sekundy]:

MDD napisał:
    Sprawdzić to białe -2A 145C. Bezpiecznik termiczny. Jak ma przerwę to do wymiany. Można go ominąć na próbę.

Strzał „10”, dziękuje