Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV do salonu? 49-55" +/- 2800zł Android TV + 4K + matowa matryca

16 Wrz 2018 23:51 600 17
  • Poziom 2  
    Witam,
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? wprost i bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku telewizora (w dzień dosyć mocno)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? właśnie padła płyta główna w philips 42 PFL6008k/12
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? UHD/4K, HDR, matowa matryca, analogowe wyjście dźwięku (słuchawkowe)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy polsat, wi-fi,
    10 .Jakie urządzenia? blue-ray, konsola, dekoder CP
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3+
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy / sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, raz na kilka tygodni
    16. Preferencje co do marki? zawiedziony philipsem ale mogę dać druga szansę
    17. Preferencje co do wielkości? 49 - 55 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wielkie piloty i wolne działanie interfejsu/smart tv
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami przy włączonym oświetleniu
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? +/-2800
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Jak odmawiają posługi
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak: YT, Deezer(streaming muzyki)

Właśnie padł mi Philips 42" (niecałe 5 lat). Po przestudiowaniu forum okazało się że płyta główna padła (podobno typowe dla tego modelu - postarzanie produktu SIC!). Szukam więc nowego na zmianę. Telewizor w domu rodziców ale też czasem go użytkuję. Raczej do rodzinnego oglądania filmu, często też do meczu piłki nożnej lub innego sportu. Zdarza się konsola ale sporadycznie.

Android TV - w philipsie smart TV ledwo chodził już po 2 roku użytkowania, aplikacja Deezer przez pół roku aktualizowana i nie działająca. Już sprawdziłem że na WebOS też nie działa. Zachęcony opiniami i całym rynkiem google play padło na Androida.

matowa matryca - TV blisko okna, odwieczny problem z odbijaniem światła nawet z zasłoniętymi roletami (są jasne) a okno od południowego wschodu więc prawie cały dzień słońce

UHD/4K, HDR - bo już w tej cenie trochę tego jest więc dlaczego nie

analogowe wyjście dźwięku (słuchawkowe) - stary dobry wzmacniacz i porządne kino domowe mające ładnych parę lat.

Napisałem moje wymagania ale jestem w stanie iść na kompromisy, wiem że nie można mieć wszystkiego, szczególnie w tej cenie. Najciężej z matową matrycą. Spotykam na forach modele podawane jako matowe a brak o tym wzmianki w specyfikacjach TV. Co do ceny jak warto to mogę dołożyć, a jak może być tańszy to biorę tańszego.

moje typy to:
    TCL U55P6046 - ma wszystko oprócz matowej matrycy ale nie znam tej firmy. W internecie opinie pochlebne jak i takie, które mówią o tym że HDR tylko na papierze.
    TCL LED 55C7026 - gdzieś wyczytałem że matowa matryca ale uwagi jak w powyższym
    PHILIPS 55PUS6262/12 polecony przez znajomego, byłem, widziałem, oglądałem - fajny, ale niechętnie Philipsa z powodów ostatniego
    Philips 50PUS7303/12 znowu ciekawy Philips ( podobno matowa matryca)
    myślałem o Samsungach 55MU** ale żaden nie ma wyjścia dźwięku analogowego ani android TV. Matowej matrycy chyba też brak ale uwzględniłem je ponieważ w internecie zauważyłem że mają bardzo dobre opinie.

Można powiedzieć że moja wiedza na temat telewizorów opiera się na wiadomościach z internetu zebranych przez dwa dni, więc proszę bardzo o radę. Jeśli moje preferencje wydają sie Wam zbędnę/niewłaściwe proszę również o komentarz. Wiem że macie więcej wiedzy na ten temat.
    Z góry dzięki za odpowiedzi.
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Primo - nie ma matowych matryc, a juz tym bardziej w budzetowych markach jak TCL czy Philips.
    Jedyne na co mozesz liczyć to półmaty, w TV od ok. 5 tys pln (ale oczywiście nie każdy model)

Secundo - z Twoim budzetem nic dobrego na Androidzie nie kupisz. Najtanszy lepszy od tych co wymieniłeś to SONY BRAVIA KD-55XE8096 (model z 2017 roku).
    Jeśli juz TCL to lepiej 55C70 - te TV mają sporo niedoróbek softwarowych ale Android jest na pokładzie i do tego matryca VA. Najwiekszy minus to brak jakichkolwiek upłynniaczy obrazu - tu moze być zgrzyt przy sporcie (w filmach/serialach bedzie ok). Po prostu musisz obejrzec w sklepie czy jest dla Ciebie akceptowalnie czy jednak obraz rwie zbyt mocno.
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
    LOCOLOCO napisał:
    Wybrałbym TCLa 55C7006 za 2599zł z obsługą głosową

Witam,
    gdzie do znajdę tej cenie ?
    Pozdrawiam,
    thats
  • Poziom 1  
  • Poziom 4  
    Skupił bym się na marce Samsung i Panasonic . Jeśli chodzi o 4K ja wiem czy warto ile programów mamy w HD ??? A ile jeszcze w starej rozdzielczości ? Porównaj sobie a gdzie tam do 4K . Jak dla mnie nowa technologia to nabijanie kasy i podatek od nowości .
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    tomala0707 miał na mysli naszą polską telewizję (czyli oferowaną w języku polskim)
    Tutaj faktycznie nie ma nawet pełnego FHD :( Stacje nadaja w nędznym jakościowo 1080i (bardzo niski bitrate).

4K w telewizji szeroko będzie dostępne najwcześniej za kilka lat...
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    Rozumiem ale jednak 90-95% czasu ludzie na telewizorach oglądają telewizję.
    Do momentu kiedy telewizja nie wprowadzi 4k, to ten format nigdy nie będzie szeroko reprezentowany.
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    Piszesz o Świecie czy o Polsce.
    Masz jakiegoś linka do tych badań ? Wydaje sie to nieprawdopodobne....z chęcią poczytam.
  • Moderator RTV Co kupić
    No czyli nie ma danych dla Polski.
    USA to zupełnie inny rynek. Nie ma sensu się nim sugerować, choć jako daleka przyszłość jest dla nas jakimś wyznacznikiem.

W Polsce króluje jednak klasyczna telewizja.
  • Poziom 1  
  • Poziom 1