Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jeden pilot do napędu CAME i Starcus

zbigorro 17 Sep 2018 07:38 1923 6
 • #1
  zbigorro
  Level 5  
  Dzień dobry
  Mam od kilku dni zamontowany napęd do bramy CAME Bx Strong z radiolinią AF43SP
  Chciałbym dograć do tego napędu uniwersalnego pilota bo piloty Space SP2 są dość toporne. Wiem już że piloty uniwersalne które używana zamiast NICE Smilo nie pasują .
  Było by miło gdyby taki pilot był też w stanie obsłużyć bramę garażową Krispol z napędem Starcus 1000. Instalator wspominał coś o dodatkowej radiolinii ale nie był pewien czy da się to podłączyć do Starcusa oraz czy w razie awarii Came serwis uzna gwarancję.
  Gdzie szukać rozwiązania?
  pzdr
  Zbigniew
 • Helpful post
  #2
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Więc tak - nie ma uniwersalnych pilotów do linii Came Space - możesz co najwyżej poszukać ładnych zamienników pilotów Came. Jak już znajdziesz, nabądź zewnętrzny odbiornik zgodny z Came Space (oryginał lub taniej zamiennik np Proximy) i podepnij do tego Krispola - opis tutaj:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3172880.html
  I wszystko będziesz miał odpalane z ładnych zamienników Came Space.

  Serwis nie wnika w manipulacje na zewnętrznych zaciskach, no chyba że przez nie (co łatwo zdiagnozować) uszkodzisz napęd, wtedy faktycznie po gwarancji.
 • #3
  suworow
  VIP Meritorious for electroda.pl
  zbigorro wrote:
  Instalator wspominał coś o dodatkowej radiolinii ale nie był pewien czy da się to podłączyć do Starcusa oraz czy w razie awarii Came serwis uzna gwarancję  Z góry przepraszam za dygresję, ale albo gość " przyciął głupa" lub po prostu nie był instalatorem. Dla kogoś kto nawet sporadycznie montuje napędy bram jest to oczywiste. Naturalnym jest też to, że pyta się klienta czy chce mieć wszystko pod jednym pilotem. A zewnętrzną radiolinię da się podłączyć niemal do każdego napędu. Musi on po prostu posiadać styki do sterowania bramą z dodatkowego przycisku.
  pozdrawiam
 • #4
  zbigorro
  Level 5  
  Instalator był wyznaczony przez producenta ogrodzenia. To dość duża firma i nie przypuszczam by wysłali jakiegoś dyletanta. Poza tym instalator sprawiał wrażenie kompetentnego. Mówił o dodatkowej radiolinii. Pokazywał nawet taką niewielką pomarańczową kostkę ale nie chciał jej podłączyć pod Starcusa bez schematu . Nie spotkał wcześniej takiego napędu i nie chciał ryzykować.
  Twierdził też że lepiej radiolinię podłączyć do Starcusa bo jest już po gwarancji . W przypadku Came, serwis tak jak to napisał kotbury jest w stanie zdiagnozować radiolinię i może odmówić naprawy gwarancyjnej.
  Ja z kolei liczyłem, że da się kupić uniwersalnego pilota który nauczy się kodu Came i Starcusa ale z tego co widzę nie da się tego zrobić.
 • #5
  suworow
  VIP Meritorious for electroda.pl
  No to kolega zamieszal piszac tak a nie inaczej. KPodlaczenie radiolinii nie powoduje utraty gwarancji.Prosze czytac ze zrozumieniem.
 • #6
  zbigorro
  Level 5  
  Dziękuję wszystkim za pomoc. Proxima z kodowaniem Came dołożona do Starcusa rozwiązała problem.
  Korzystając z okazji chciałbym się jeszcze zapytać o jedną sprawę. Otóż mam videodomofon Vidos z możliwością sterowania bramą wjazdową. Mam z niego wpuszczony do bramy kabel 2 żyłowy do tego służący. Kabel był przygotowany pod napęd Nice Robus. Jednak zmieniłem wykonawcę ogrodzenia i bramy przez co mam Came BX Strong. Płyta Came jest w wersji ZBX7N . Czy istniej możliwość by za pomocą tego videodomofonu sterować tą bramą?
 • #7
  suworow
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Robi się to analogicznie jak w przypadku podłączenia do napędu radiolinii tj. pod styki przycisku otwierania. Zajrzy kolega do schematu a wszystko stanie się jasne.
  pozdrawiam