Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Potrzebne 2 drukarki laserowe do firmy (kolorowa i czarno-biała)

kwas106 17 Sep 2018 12:16 843 9
    kwas106
    Level 10  
    Witam.

Jestem zielony w tym temacie, więc zwracam się z prośba o polecenie czegoś sensownego. Potrzebuję 1 drukarkę laserową (kolorową) - wymagania:
    - laserowa (kolorowa)
    - NIE musi to być urządzenie wielofunkcyjne, czyli nie musi posiadać skanera i innych rzeczy typu drukowanie dwustronne itp...
    - budżet jaki chce na nią przeznaczyć to maksymalnie 1500 zł

Kolejna drukarka musi już być urządzeniem wielofunkcyjnym laserowym, ale nie musi drukować w kolorze. Wymagania to:
    - laserowa (czarno-biała)
    - musi posiadać skaner
    - musi posiadać opcję dwustronnego drukowania (automatycznego)
    - dobrze żeby była w miarę "poręczna"
    - budżet jaki chce przeznaczyć to przedział w granicach 1000 - 1500 zł.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    pecet7
    Level 18  
    Obciążenie miesięczne? Format papieru? Co ma być na kolorowej drukowane - jaka jakość wydruków wymagana?
    kwas106
    Level 10  
    W przypadku czarno-białej około 1000 str. miesięcznie. Kolorowa do okazjonalnych wydruków ala dyplom/certyfikat/świadectwo. Format A4 (czarno-biała i kolorowa). Jakoś wydruków w przypadku kolorowej w miarę przyzwoita. Czarno-biała natomiast będzie służyć głownie do typowej pracy biurowej. Biorąc pod uwagę, że laserowe urządzenia wielofunkcyjne nie są zbyt poręcznie, biorę pod uwagę ewentualnie zakup osobno skanera i drukarki laserowej czarno-białej.
    serwis.urz.biurowych
    Level 13  
    polecam w obydwu przypadkach OKI MC 562 DN - kolorowe
    dobrze działają markowe zamienniki
    mają wszystkie funkcje i nawet na papierze 300 gram podrukujesz

ale koniecznie ten model (sprawdzone, niezawodne i tanie tonery zamienniki które działają)
    pecet7
    Level 18  
    Ja poleciłbym właśnie jako kolor coś z serii OKI, jak kolega wyżej np. MC562.
    Jako czarno-białe OKI MB492 - tanie tonery, zamienniki działają bez problemu, duży wyświetlacz, intuicyjna obsługa i korzystne cenowo
    serwis.urz.biurowych
    Level 13  
    ja na przykład nie polecam czarno-białych OKI mam zawsze z nimi problemy na zamiennikach - obkleja się doktor blade i robi paski i jasny wydruk.
    Może złe tonery mi się trafiały...
    Chętnie posłucham czy też masz kolego z tym problem bo jako urządzenie jest naprawdę super... tylko te tonery
    pecet7
    Level 18  
    U mnie albo oryginały albo jeden rodzaj zamiennika. Problem znam, ale nie jest jakiś nagminny. Znam sytuacje, gdzie bęben przeszedł dwa cykle bez czyszczenia ;)
    suri1986
    Level 24  
    A nie może być jedna kserokopiarka kolorowa? Po co dwa urządzenia?
    pcunit
    Level 24  
    zobacz też drukarki ricoh A4 KOLOR ,
    SPC252DN,SPC250DN - 700 -900ZŁ BRUTTO
    SPC260DN, SPC262DN, - DO 1500 BRUTTO,

multifuncion mono, kolor skaner ,
    A4 FORMAT , obciążenie 10-15 tys / mies wytrzyma
    UŻYWKI DO 1500ZŁ

MP301sp
    sp4510sfn

nowe do 1500zł brutto
    SP325SFNW
    SP377SFNW
    kwas106
    Level 10  
    Dzięki za pomoc. W zasadzie ważnym elementem było to, aby ta jedna drukarka (czarno-biała) była łatwo przenośna. Niestety dobre urządzenia wielofunkcyjne nie idą w parze z mobilnością, więc zacząłem zastanawiać się nad zwykła drukarką laserową (czarno-białą) z funkcją dupleks. Ważne również żeby była dość tania w eksploatacji. (przykł. HP LaserJet Pro M402dn). Skaner natomiast postanowiłem dokupić osobno (przykł. EPSON Perfection V19). Co o tym sądzicie ?