Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mercedes w203 1.8k - licznik a2035403847 nie działają kontrolki zawiesza sie

slawarek 17 Sep 2018 15:01 2766 3
Texa Poland
 • #1
  slawarek
  Level 16  
  Witam
  Mam mercedesa w203 1.8 kompresor o numerach licznika a2035403847.
  Problem jest taki , że na pierwszej pozycji kluczyka świeci tylko trójkąt i czasem srs , działa awaryjny lecz jak włączę kierunkowskaz lewy lub prawy to miga tylko kontrolka od danego kierunku , a powinny być tylko awaryjne jako priorytet , natomiast gdy włącze kluczyk na zapłon to kontrolki od kierunków w ogóle nie migają, świeci zawsze trójkąt i srs. Moduły sprawdziłem i brak błędów żeby poducha świeciła. Na zewnątrz kierunki działają prawidłowo tak samo awaryjne.
  Nie mogę wykonać testu kontrolek licznika, gong i wyświetlacz są bez problemu.

  Sprawdziłem stan przełączników , przycisków i w programie launch wychodzi że działają. Nie miałem jeszcze takiego przypadku i nie wiem co nie działa licznik czy moduł przełączników pod kierownicą. Dodatkowo licznik ma zawieche i potrafią się świecić kontrolki po wyłączeniu zapłonu.

  Szukam wsadu by wykluczyć pamięć oraz interesuje mnie czy mogę zastosować licznik od Anglika o innych numerach i ewentualnie przerzucić tarcze i pamięć.
  Licznik jest od coupe i ciężko go znaleźć w wersji ue
  moje numery końcówka 3847 podobne ma Anglik 3947 czy on mi spasuje po przełożeniu pamięci?
 • Texa Poland
 • #2
  Launch78
  Level 17  
  jest on na eepromie 93c86, jezeli załozysz angola to musisz przekodowac go na eu, przebieg no własnie teraz według nowego prawa nie mozesz zmieniac zegarow, przypuszczam ze moze uszkadzac sie przetworniczka, moze zimne luty, badz przelotki czarnieja i robia zwarcia miedzy sciezkowe jak to w słynnych licznikach visteon
 • Texa Poland
 • #3
  Gerri
  Mercedes specialist
  slawarek wrote:
  działa awaryjny lecz jak włączę kierunkowskaz lewy lub prawy to miga tylko kontrolka od danego kierunku , a powinny być tylko awaryjne jako priorytet
  Tu się mylisz. Od dłuższego czasu awaryjne nie mają priorytetu. Jak jedziesz na "krawacie" z włączonymi awaryjnymi to masz w tej sytuacji możliwość zasygnalizowania zmiany kierunku jazdy: włączasz manetką kierunkowskaz, i na ten moment awaryjne się wyłączają.
 • #4
  slawarek
  Level 16  
  kupiłem Anglika o podobnych numerach przełożyłem pamięć i tarczki i działa.
  co do kierunków to zeczywiscie Mercedes tak ma.