Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B 1.0 99r podczas hamowania zapala sie kontrolka akumulatora

17 Wrz 2018 17:54 321 2
  • Poziom 1  
    Witam. Mam problem z moją Corsa B. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że podczas hamowania zapala sie kontrolka akumulatora, gdy puszczam hamulec jest juz okej. Następnie na tablicy dochodziły kolejne objawy. Wyglądało to tak, że gdy hamowalam na początku zapaliła się jako pierwsza wlasnie kontrolka akumulatora, następnie EPS , a na końcu przestały prawidłowo działać predkomierz i obrotomierz, puscilam hamulec i tez juz wszystko powrociło do normy. Byłam u dwóch mechaników, jeden z nich powiedział, że prawdopodobnie przez to, że płyn hamulcowy jest przestarzałty, a drugi powiedział, że na 100% alternator. Okazało się, że ani płyn ani alternator nie jest przyczyną. Obstawiałam, że to może radio robi jakieś zwarcie czy coś, bo gdy było całkowicie odłączone było okej. No i chciałam się upewnić czy to na pewno radio, podłączyłam je i na początku wydawało się, że jest dobrze, ale po przejechaniu kilku km zaczęło się to samo dziać. No i od razu po tym przestał mi działać przedkomierz, sprawdzałam i okazało się, że bezpiecznik 18 się spalil. Wymieniłam i juz było dobrze, jeździłam bez radia i na drugi dzien zowu to samo się zaczęło dziać. Teraz z tego co zauważyłam wyglada to tak, że czasami się pojawia ta awaria, jak jest jakiś dołek lub gorka i wtedy przestaje prawidłowo działać. No i powraca do normy gdy jest następna gorka czy dołek.
    Może miał ktoś podobny problem i udało mu się coś zdziałać?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Do sprawdzenia masy a zwłaszcza masy przy skrzynce bezpieczników w kabinie oraz połączenia na złączach modułu EPS (obecność zasilania i masy). Do sprawdzenia bezpiecznik 50A oraz 10A (chyba nr 17) oraz przewody zasilające układ EPS. Silnik EPS działając wraz z pompą wspomagania daje duże obciążenie w układzie elektr. stąd kontrolka alternatora.
  • Poziom 5  
    Sprawdź akumulator - sprzedawcy mają przyrząd do sprawdzania pod obciążeniem. Może być zasiarczony, wygięte płyty, a na nierównościach może powstawać zwarcie w celach. Kolega z pracy miał podobny problem, tylko w innym modelu i wymiana akumulatora pomogła.