Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak preferowanych sieci bezprzewodowych

Zinfandel 17 Sep 2018 22:21 2775 4
 • #1
  Zinfandel
  Level 2  
  Witam serdecznie,
  Piszę z prośbą o pomoc, poniewaz mój laptop lenovo g700 nie moze polaczyc sie z siecia wifi. Niestety wyszukuje inne sieci w około i sa one dostępne, oprocz tej sieci którą mam w mieszkaniu. Inny laptop kolegi znajduję sieć i laczy sie bezproblemowo. Poniżej przesylam screeny, gdyby mógł ktoś pomóc, byłbym wdzieczny.
  Bardzo prosze o pomoc.
  Brak preferowanych sieci bezprzewodowychBrak preferowanych sieci bezprzewodowychBrak preferowanych sieci bezprzewodowychBrak preferowanych sieci bezprzewodowychBrak preferowanych sieci bezprzewodowychBrak preferowanych sieci bezprzewodowych
 • #2
  Epic
  Level 29  
  Zinfandel wrote:
  mój laptop lenovo g700 nie moze polaczyc sie z siecia wifi.

  1.Można zobaczyć jakieś próby połączenia? Wyświetla się jakiś komunikat? Czy sieć nie jest całkiem wykrywana?

  2. Czy Twój laptop jest w stanie połączyć się z jakąkolwiek inną siecią wifi?
  3. Wklej konfigurację swojej sieci Wifi z routera.
  4. Czy masz uruchomione filtrowanie po MAC?

  Zamaż lub usuń zdjęcie spodu routera. Nic po za modelem urządzenia nie jest tutaj na chwile obecną potrzebne. Numery MAC, S/N, nie powinny być udostępnianie. To samo tyczy się domyślnych parametrów wifi.
 • #3
  Zinfandel
  Level 2  
  Hej, dziękuję za odpisanie.
  1. Nie próbowałem łączyć sie z inna siecia wifi, ponieważ wszystkie 'wykrywalne' w pobliżu są zablokowane, chronione hasłem.
  Wcześniej w moim rodzinnym miescie laptop bez problemu łączył sie z siecią, lub z innymi sieciami, problem pojawil się po przylocie do nowego mieszkania - z nowym routerem.
  Próbowałem dodać nowa sieć recznie (tą do której niby mamy dostępność z routera), jednakże po zapisaniu nic sie nie dzieje. Zostaje dodana, ale niewidoczna.

  Mój kolega z mieszkania, również przylecial z laptopem i od razu polaczyl sie z siecia z naszego routera mieszkalnego. Jego laptop wykrywa, również tez inne sieci zablokowane.
  3. Gdybym mógł prosić o poradę jak zrobić taka konfiguracje swojej sieci wifi z routerem. Próbowałem poprzez przeglądarkę zalogować sie do routera poprzez adres 192.168.1.1/192.168.0.1 ale wyświetla sie komunikat że nie można zrealizować połączenia.

  Poniżej screen właściwości sieci:Brak preferowanych sieci bezprzewodowychBrak preferowanych sieci bezprzewodowychBrak preferowanych sieci bezprzewodowych


  Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady czy sugestie.
 • #4
  Epic
  Level 29  
  Utwórz Hotspot za pomocą telefonu i spróbuj się z nim połączyć. Alternatywnie skorzystaj z jakiegoś darmowego wifi w celu weryfikacji.

  Jak dobrze rozumiem urządzenie dostępowe nie jest konfigurowane przez Ciebie.?
  Na pewno posiadasz prawidłowe hasło do tej sieci wifi?
  Czy połączenie kablem do urządzenia powoduje prawidłowe działanie Internetu?
  Czy wówczas masz dostęp do panelu administracyjnego urządzenia?

  Zinfandel wrote:
  Próbowałem dodać nowa sieć recznie (tą do której niby mamy dostępność z routera), jednakże po zapisaniu nic sie nie dzieje. Zostaje dodana, ale niewidoczna.

  Co to znaczy, próbowałeś ręcznie wpisać adresacje IP?
 • #5
  Zinfandel
  Level 2  
  Dziękuję za pomysl z hotspotem.

  Próbowałem stworzyć hotspot ze swojego telefonu, jednak po utworzeniu punktu dostępowego wifi w telefonie się wyłącza. Choć sieć utworzona jest widoczna przez laptopa.
  Kolega z pokoju obok utworzyl hotspot na swoim urzadzeniu i bez problemu laptop sie połączył. Wykryl sieć i nawiazal polaczenie.

  Niestety urządzenie dostępowe nie jest konfigurowane przeze mnie. Wynająlem mieszkanie, nie mam dostepu do operatora siec i jak i konfiguracji routera. Dodawałem siec ręcznie, jest ona tylko zapisywane przez laptop nic więcej - nie wykrywalna. Próbowałem rowniez polaczyc sie przez adres IP. Znam adres sieci MAC i IP działającej sieci w mieszkaniu.

  Hasło na pewno jest prawidlowe do sieci w mieszkaniu, które ów mój laptop powinien widzieć. Kolega z pokoju obok normalnie sie łączy.

  Czy to moze byc wina karty sieciowej, sterowników? Bardzo dziwne, bo jeżeli chodzi o proby łączenia z innymi sieciami wifi wczesniej, lapek nie mal problemu z polaczeniem, wiec to moze wina routera, sam nie wiem. Czy jest jeszcze coś co mogę sprawdzić?
  Z góry dziękuję za wszelkie porady
  Brak preferowanych sieci bezprzewodowychBrak preferowanych sieci bezprzewodowych