Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Multiroom Cyfrowy Polsat zacinanie obrazu.

17 Sep 2018 22:30 3066 8
 • Level 5  
  Witam. Dokupiłem drugi dekoder z cyfrowego polsatu do drugiego pokoju gdzie mam również dekoder z telewizją z orange. Mam konwenter z dwoma wyjściami jakość i siła sygnału ponad 80. Przy dotychczasowym użytkowaniu gdzie na jednej antenie był podłączony dekoder z orange, a na drugim z cyfrowego polsatu wszystko działało bez zarzutu, Teraz gdy podłączyłem do obu anten dekodery z cyfrowego polsatu obraz na obu telewizorach się zacina. Gdy wykręcę antenę z któregokolwiek dekodera, drugi działa bez zarzutu, a gdy podłączone są razem obraz tnie się na obu. Po podłączeniu za którykolwiek z nich dekodera z orange, obraz na jednym i drugim telewizorze działa prawidłowo. Dekoder dodatkowy który dokupiłem z cyfrowego polsatu to HD3000, jest to jego wina, jest za słaby?
 • Level 40  
  To ile kolega ma tych anten?
  Jedna z konwerterem twin czy jest jeszcze jedna?
 • Level 5  
  Jedna antena z konwenterem twin.
 • Level 40  
  Na takim zestawie antenowym mają pracować 2 czy 3 dekodery?
 • Level 5  
  2 dekodery. Do tej pory był podłączony jeden z orange drugi z polsatu. Wszystko działało. W momencie gdy w miejsce dekodera z orange podłączę dekoder z polsatu obraz zacina się an obu telewizorach. Gdy wyjmę antenę z jednego lub drugiego dekodera drugi działa bez zarzutu.
 • Level 40  
  Jakiej marki jest konwerter?
  Bardzo możliwe, że konwerter jeśli nie jest markowy to ma zbyt słabą separację wejść i dekodery wzajemnie się zakłócają.
  Niech kolega sprawdzi czy po ustawieniu identycznej stacji telewizyjnej na obu dekoderach obraz nadal będzie zacinał. Na przykład na obu włączyć Polsat.
 • Level 5  
  Konwenter kupiony już z dwa lata temu za 80zl w media, marki nie pamiętam. Do tej pory wszystko działało dobrze. Problem pojawił się przy dwóch dekoderach z cyfrowego polsatu. Przy tych samym kanale na obu telewizorach obraz dalej się tnie.
 • Level 40  
  Niech w temacie kolegi wypowiedzą się jeszcze fachowcy z branży tv- sat, ale myślę, że wymiana konwertera na dobrej klasy rozwiązała by problem.
 • Level 5  
  Dzisiaj wyskoczyła na dekoderze dodatkowym informacja żeby odblokować karta główna. Odblokowalem, obraz na obu już się nie ścina. Może po prostu potrzeba była jakaś aktualizacja dekodera.