Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiroom Cyfrowy Polsat zacinanie obrazu.

17 Wrz 2018 22:30 1635 8
 • Poziom 4  
  Witam. Dokupiłem drugi dekoder z cyfrowego polsatu do drugiego pokoju gdzie mam również dekoder z telewizją z orange. Mam konwenter z dwoma wyjściami jakość i siła sygnału ponad 80. Przy dotychczasowym użytkowaniu gdzie na jednej antenie był podłączony dekoder z orange, a na drugim z cyfrowego polsatu wszystko działało bez zarzutu, Teraz gdy podłączyłem do obu anten dekodery z cyfrowego polsatu obraz na obu telewizorach się zacina. Gdy wykręcę antenę z któregokolwiek dekodera, drugi działa bez zarzutu, a gdy podłączone są razem obraz tnie się na obu. Po podłączeniu za którykolwiek z nich dekodera z orange, obraz na jednym i drugim telewizorze działa prawidłowo. Dekoder dodatkowy który dokupiłem z cyfrowego polsatu to HD3000, jest to jego wina, jest za słaby?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 39  
  To ile kolega ma tych anten?
  Jedna z konwerterem twin czy jest jeszcze jedna?
 • Poziom 4  
  Jedna antena z konwenterem twin.
 • Poziom 39  
  Na takim zestawie antenowym mają pracować 2 czy 3 dekodery?
 • Poziom 4  
  2 dekodery. Do tej pory był podłączony jeden z orange drugi z polsatu. Wszystko działało. W momencie gdy w miejsce dekodera z orange podłączę dekoder z polsatu obraz zacina się an obu telewizorach. Gdy wyjmę antenę z jednego lub drugiego dekodera drugi działa bez zarzutu.
 • Poziom 39  
  Jakiej marki jest konwerter?
  Bardzo możliwe, że konwerter jeśli nie jest markowy to ma zbyt słabą separację wejść i dekodery wzajemnie się zakłócają.
  Niech kolega sprawdzi czy po ustawieniu identycznej stacji telewizyjnej na obu dekoderach obraz nadal będzie zacinał. Na przykład na obu włączyć Polsat.
 • Poziom 4  
  Konwenter kupiony już z dwa lata temu za 80zl w media, marki nie pamiętam. Do tej pory wszystko działało dobrze. Problem pojawił się przy dwóch dekoderach z cyfrowego polsatu. Przy tych samym kanale na obu telewizorach obraz dalej się tnie.
 • Poziom 39  
  Niech w temacie kolegi wypowiedzą się jeszcze fachowcy z branży tv- sat, ale myślę, że wymiana konwertera na dobrej klasy rozwiązała by problem.
 • Poziom 4  
  Dzisiaj wyskoczyła na dekoderze dodatkowym informacja żeby odblokować karta główna. Odblokowalem, obraz na obu już się nie ścina. Może po prostu potrzeba była jakaś aktualizacja dekodera.