Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja routera pod IPTV

18 Wrz 2018 01:40 4650 9
  • Poziom 10  
    Cześć. Długo myślałem gdzie wstawić ten temat i padło tutaj. Mam pytanie dla doświadczonych użytkowników czy wiecie na co należy zwrócić uwagę, albo czy istnieją jakieś sposoby na poprawę odbioru IPTV.
    Posiadam w miarę pewną listę kanałów i podczas oglądania TV przez internet często się buforuje. Przepustowość mojego łącza to 38mbps więc nie powinno mieć to miejsca.
    Pytałem dostawcy IPTV o co może chodzić i otrzymałem taką oto odpowiedź:

"powody moga byc takie ze np sa zaklucenia wifi. Prosze poeksperymentowac z ustawieniem routera. Czasem tez jest tak ze lista jest w innym urzadzeniu i dobija sie do serwera. Wtedy trzeba poprosic o zmiane hasla do listy"

No i sam nie wiem o co człowiekowi chodziło. IPTV odtwarzam na NVIDIA Shield 2017 po Wifi. Nie mam możliwości podłączenia internetu po kablu.
    Czy ktoś ma pomysł jakie ustawienia routera mogą pomóc w odbiorze TV ?

Dzięki i pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Uruchom na komputerze z Wifi program inSSIDer i wklej tu wyniki jego działania.

Jaką usługę Internetu i IPTV posiadasz?

Podaj model routera, modemu?
  • Poziom 10  
    Postaram się wykonać testy itd, ale w związku z tym ze w domu biega ze mną 2,5 roczny szkrab to może to potrwać do późnych godzin wieczornych :)

Dodano po 12 [godziny] 28 [minuty]:

Udało mi się zorganizować 12mb skrętki i puściłem TV po kablu. Problem znika. Prędkość z 13-15Mb podskoczyła do pełnej możliwości łącza 42Mb. Chodzi dużo lepiej. Sporadyczne przycięcia.
  • Poziom 29  
    Zatem ponownie:
    Epic napisał:
    Uruchom na komputerze z Wifi program inSSIDer i wklej tu wyniki jego działania.

Najpewniej masz duże zakłócenia w eterze. Może da się poprawić odbiór odpowiednią konfiguracją.
  • Poziom 27  
    Jaki masz ruter?
    NVIDIA Shield ma wbudowany adapter WiFi AC 2x2 866Mbps. Jeżeli masz badziewny ruter N300 bez obsługi pasma 5GHz to nie oczekuj komfortu w oglądaniu telewizji.
    Zakładam że poziom sygnału WiFi jest odpowiednio wysoki. Zresztą problem z zasięgiem jest mniejszy w nowszych urządzeniach, które naprawdę obsługują Beamforming (starsze miały to tylko na papierze).
  • Poziom 29  
    Na 1 kanale masz równie silny sygnał od SSID "HUAWEI-B310-6385", jeżeli to również twoje urządzenie to zmień w nim albo SKY SR102 kanał wifi na np. 11 na którym są słabsze sygnały.

Istotne pytanie, czy badanie sygnału robiłeś w pobliżu NVIDIA Shield, czy gdzieś indziej?

W innym miejscu sygnały okolicznych sieci wifi mogą mieć inny rozkład, ale na początek możesz spróbować powyższe.

Twój router niestety nie obsługuje wifi 5 GHz.
  • Poziom 10  
    Moje to tylko sky z końcówką 35
  • Poziom 29  
    Ok, to zmień na swoim kanał z 1 na 11.
    Na 11 są 2 sieci, ale w miejscu, którym robileś pomiar mają słaby sygnał, a napewno słabszy od tego "HUAWEI-B310-6385", który najpewniej psuje Ci odbiór.

Jak na 11 nie będzie poprawy to spróbuj jeszcze przełączyć na 6.
    SKY47E49 ma dosyć dobry sygnał, ale to dualband i pewnie większość ruchu jak nie cały, idzie przez sieć 5GHz