kingvince wrote: kontaktron wpuszczany lub zewnętrznie czujką CV-1
satel VD1 zewnętrznie czyli jak rozumiem nawierzchniowo ale od środka. Lub kontaktron wpuszczany i np Impaq optex
kingvince wrote: okno tarasowe - podwójne - listwa
od gory do dołu czyli pewnie taka 2m
kingvince wrote: brama garażowa - kontaktron
i ewentualnie czujka inercyjna np wspomniany impaq optexa
kingvince wrote: drzwi wejściowe - kontaktron wpuszczany od góry
i ewentualnie tak jak na oknie czyli niezależnie dodatkowo czujnik inercyjny lub dwa w jednym kontaktron i czujka inercyjna.
Można też na oknie i jak i na drzwiach dać jednocześnie czujnik inercyjny z wbudowanym kontaktronem i dodać przed nim czujnik kontaktronowy wpuszczany. Pytałem już o to czy instalator wie po co daje się po dwie czujki kontaktronowe jedna z drugą, ale jak zwykle odpowiedzi brak.
kingvince wrote: Stąd moje tysiąc pytań i dopytywanie o wszystko. Jak pisałem i to co zaobserwowałem instalator dokonuje prace wszędzie w ten sam sposób według przyjętego standardu. Ma być i na dodatek po kosztach to jest a czy spełnia wymogi to już nie ważne. Zero podejścia indywidualnego, chociaż na mojej budowie dużo się nauczy i do kształci. Tylko nie wiem czy cieszę się, że będzie to moim kosztem. Nie wspomnę, że kosztuje mnie to dużo czasu i jest to dla mnie patologia obecnych czasów, że klient wydając dużo pieniędzy musi sam, dla własnego dobra edukować się w każdej kwestii prowadzonej inwestycji.
Nie jest tak, to raczej kolega wybrał taką drogę. Ten instalator jest koledze jakoś narzucony, czy jakaś odmiana syndromu sztokholmskiego?
kingvince wrote: Oczywiście, zwracam się do każdej osoby, która chciałaby mi pomóc w prawidłowym zabezpieczeniu domu, jednakże na razie tylko Ty oraz gradek83 brał udział w dyskusji.
Bo większość osób pewne jak to czyta to "zrywa boki ze śmiechu". Proszę tez zrozumieć, że czym innym jest pomóc w jednej czy dwóch kwestiach a czym innym robić za kogoś cały projekt.
kingvince wrote: W kwestii pilota, instalator ma przedstawić mi propozycje 4 czy 5 przyciskowego pilota z zastosowaniem wszystkich przycisków. Mówił też. że można zakupić pilot, który pokazuje czy dom jest zabezpieczony czy nie
To o czym pisałem można zrobić na tamtych pilotach wykorzystując dwa przyciski. Ale czekamy na propozycję. W końcu dodatkowe przyciski też da się dobrze wykorzystać.
Tak na marginesie:
Z mojej strony i pewnie wielu innych instalatorów chociażby tych udzielających się tu na forum wygląda to tak, że przychodzimy na budynek i widząc że jest w stanie deweloperskim ( a więc sporo rzeczy można poprawić, zrobić od początku) proponujemy inwestorowi naszą wizję. Tłumaczymy, że mając raptem 4 otwory na dole do zabezpieczenia grzechem by było nie wykonanie na dole systemu obwodowego, że warto pomyśleć o jakiejś czujce zalania, dymu, gazu, połączeniu wszystkich instalacji miedzy sobą, przygotowaniu instalacji tak by była możliwa jej późniejsza modyfikacja/ rozbudowa ( kabelek do rozdzielnicy, kabelek do kotłowni, kabelek pod włącznik sterujący oświetleniem na zewnątrz, parę kabelków na elewację gdyby kiedyś nasz klient zdecydował się na postawienie ogrodzenia i chciał tam mieć kamerę lub wideodomofon, chciałby postawić w ogrodzie kawałek szopy i ją też zabezpieczyć alarmem, itp)
Część z tych rzeczy przechodzi, część klient skreśla, ale ja wiem że zrobiłem to co do mnie należało. Wyjątkiem od tego jest sytuacja gdy klient już od progu oznajmia że liczy się tylko cena...
ps. może warto pośledzić ten temat:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3525433.html