Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV SHARP LC-49CUF8462ES wyjście optyczne nie działa z amplit. YAMAHA RX-V440

18 Wrz 2018 08:20 378 7
  • Poziom 12  
    Problem jak w temacie. Dodam tylko, że amplituner i światłowód są sprawne, działały na poprzednich dwóch TV (SAMSUNG i SONY).

Używam i telewizji satelitarnej (tuner Ariva-200) i youtube z TV, stąd mam różne źródła dźwięku, więc nie chcę łączyć z satelity kabelkami chinch, bo stracę dźwięk na youtube.

Wychodzi na to, że są inne standardy chyba w różnych firmach. Jest możliwa zmiana ustawień wyjścia cyfrowego w tym TV na poniższe opcje:
    - wyłączony
    - auto
    - PCM
    Ani tryb auto, ani PCM nie działa.

Nie ma szans na sukces?
  • Poziom 11  
    Standardy są jednakowe dla wszystkich firm, dlatego są standardami.
    Aby najprościej sprawdzić czy masz sygnał na wyjściu optycznym, sprawdź na tych dwóch opcjach TV czy światłowód od strony amplitunera świeci (chyba na czerwono).
  • Poziom 12  
    razec11 napisał:
    Standardy są jednakowe dla wszystkich firm, dlatego są standardami.

No cóż - dobrze by było, gdyby tak było :-)
    Niestety, tak nie jest :-)
    Wystarczy poczytać nawet na tym portalu o problemach z różnymi sterownikami (dot. właśnie tego samego standardu w kartach dźwiękowych).

Druga sprawa - samo świecenie na czerwono jest dowodem na wysyłanie danych o dźwięku? Myślę, że nie do końca tak jest. Ale tak - widać oczywiście świecenie nawet po drugiej stronie światłowodu. Podejrzewam, że problem będzie gdzieś po stronie cyfrowej... Bo nie wiem czy w amplitunerze można cokolwiek sparametryzować, jeśli chodzi o to wejście optyczne - chyba nie.
  • Poziom 41  
    Czy w telewizorze funkcje Aquos Net i HDMI ARC są wyłączone?
    Jeśli tak, to wyłączyć.
    Czy do telewizora podłączone są słuchawki?
    Jeśli tak, to odłączyć.
    Proszę również sprawdzić w menu telewizora, że funkcja -> Słuchawki -> HP+TV <- jest wyłączona i poziom sygnału na wyjściu słuchawkowym jest ustawiony na "0".
  • Poziom 11  
    Zawsze trzeba sprawdzać najprostsze rozwiązania, w tym wypadku czy wyjście optyczne w ogóle daje jakiś sygnał, jeśli świeci tzn że sygnał jest.
    Odnośnie standardów to ja miałem na myśli standard interfejsu przesyłania dźwięku ( w tym wypadku TOSLINK), ty standard reprezentowania czy kodowania dźwięku.
    Być może rady Polona rozwiążą problem.
  • Poziom 12  
    "Aquos Net" - tak moimi słowami, to całe podmenu z funkcjami sieciowymi i aplikacjami. Przeszukałem wszystkie ustawienia i nie znalazłem nigdzie możliwości ich wyłączenia. HDMI ARC - była i jest wyłaczona. Słuchawki nie były podłączone, ale były ustawione, jako działające - zmieniłem na HP+TV i wyciszyłem słuchawki do 0. Nadal dźwięk nie jest dekodowany.
    Obecnie mój najlepszy pomysł, to podłączenie kabelkiem minijack-2Xchinch głos, korzystając właśnie z wyjścia słuchawkowego.
    Dzięki za pomysły.
  • Poziom 41  
    Można jeszcze spróbować przywrócenie do ustawień fabrycznych i ponowne ustawienie telewizora.
    Często to pomaga.
  • Poziom 25  
    Ja niedawno kupiłem tv sharp i też ten sam problem. Podłączyłem wzmacniacz wyjściem słuchawkowym.