Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E3131A - Modem Huawei E3131A i AERO 3G

18 Wrz 2018 10:04 228 2
 • Poziom 2  
  Przed końcem sierpnia AERO 2 3G w moim miejscu przestało działać. Jest tylko 2G -poziom sygnału na modemie to 5 kresek, a na tym internet chodzi topornie tak że szlag może trafić ! Jak wymusi się na modemie aby łączył się tylko w 3G to poziom sygnału spada do zera, wcześniej było 5 kresek na 3G. Odległość od nadajnika to jakieś 2 km w linii prostej - widać masz antenowy. Zrobiłem próby i pojeździłem w parę miejsc aby sprawdzić czy jest sygnał 3G i okazuje się że kąt od masztu jakieś około 100 stopni jest tylko sygnał 2G, na pozostałym obszarze 260 stopni modem samoczynnie przełącza się na 3G. Co mogło się podziać że wcześniej modem bezproblemowo łączył się z 3G a teraz pewien obszar jest tylko w zasięgu 2G. ?

  Z góry za pomoc dziękuję

  Dodano po 23 [minuty]:

  Zapomniałem dodać że sygnał 3G w telefonii komórkowej jest.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Nie działa jeden z sektorów na BTS-ie, skoro na dwóch jest UMTS900 aero2. Który to BTS?
 • Poziom 2  
  BTS Kazimierza Wielka 1-go Maja 14

  GPS: 50º16'02.00'' N 20º29'29.00'' E
  50.26722222 20.49138889

  Pisałem dwa razy do Aero 2 gdyż tylko taki zostawiają kontakt (odpisują expresowo to fakt, ale ich odpowiedzi mnie nie satysfakcjonują) - nie ma możliwości pogadania przez telefon bo numeru do kontaktu nie podają - boją się widać rozmów. Takie pisanie do nich i ich odpisywanie to dla mnie zabawa w kotka i myszkę

  Pierwsza odpowiedź od nich

  Szanowny Panie,

  proszę zresetować poprzednie ustawienia i ponownie skonfigurować kartę zgodnie z zaleceniami podanymi na naszej stronie internetowej https://aero2.pl/5_centrum-pomocy/19_konfiguracja-urzadzen pamiętając o zezwoleniu na transmisję danych w roamingu.

  Proszę następnie wymusić na Urządzeniu Końcowym (Ustawienia > Wybór sieci) łączenie wyłącznie z siecią WCDMA (Tylko 3G).
  W przypadku gdy posiada Pan Urządzenie Końcowe wspierające technologię LTE, może Pan sprawdzić dostępność tej technologii wybierając w ustawieniach tryb LTE.

  Usługa PAKIETY AERO świadczona jest z wykorzystaniem pasm częstotliwości 800MHz, 900MHz, 1800MHz i 2100MHz przy wykorzystaniu technologii 2G, WCDMA (3G) oraz LTE, przy czym dostępność technologii dla każdego ze wskazanych pasm uwarunkowana jest od aktualnego miejsca korzystania i Urządzenia Końcowego.
  Poprzez odpowiednie skonfigurowanie swojego urządzenia końcowego może Pan ograniczyć łączność do wybranej technologii, co spowoduje że sesje transmisji danych będą odbywały się w zasięgu tej technologii, zgodnie z ograniczeniami przewidzianymi w Regulaminie i Cenniku

  Druga odpowiedź

  Szanowny Panie,

  uprzejmie informuję, że niektóre wersje modemów Huawei E3131 posiadają prędkość ograniczoną do 7,2 Mbit/s, która nie spełnia wymogu regulaminowego Aero2, co nie zawsze wyklucza z możliwości korzystania z Aero2. W związku z powyższym mogą pojawiać się problemy podczas nawiązywania połącznia z Internetem.

  Przypominam, że urządzenie telekomunikacyjne umożliwiające korzystanie z Bezpłatnego Dostępu do Internetu to terminal od kategorii 10, obsługujący transmisję danych w technologii HSPA+, w paśmie 900 MHz.

  Kategoria 10 oznacza, że prędkość pobierania HSDPA nie powinna być niższa niż 14 Mb/s.

  Potrzebne do weryfikacji dane znajdzie Pan w specyfikacji technicznej urządzenia lub na stronie internetowej związanej z konkretnym urządzeniem.

  Jeżeli nawiązuje Pan połączenie z Internetem na innym urządzeniu kompatybilnym z Aero2 oznacza to, że stacja bazowa, z której Pan korzysta działa prawidłowo.

  Można się załamać tym co odpisują szczególnie ostatni fragment zdania "że stacja bazowa, z której Pan korzysta działa prawidłowo".

  I teraz mam pytanko do Ciebie Matek 451 - jak jeden z sektorów na BTS-ie nie działa to gdzie (komu) należałoby to zgłosić bo jak widać pomoc ze strony Aero jest niezadawalająca, a dalsze kontakty z Aero w tej sprawie zaczynają mnie już irytować.

  Dodano po 15 [minuty]:

  A tu jeszcze fotka tego BTS-a widocznego z oknaHuawei E3131A - Modem Huawei E3131A i AERO 3G

  Dodano po 1 [minuty]:

  Huawei E3131A - Modem Huawei E3131A i AERO 3G