Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

passat b6 - podłączenie kamery cofania

mirgl 18 Sep 2018 10:27 5448 3
    mirgl
    Level 8  
    Witam proszę o pomoc , mam passata b6 rok 2006 sedan , chce podłączyć kamere cofania grundika kamera ekran ma w lusterku i tu poszło bezproblemowo podłączenie zasilania podpiełem sie do oświetlenia podsufitki , problem jest z zasilaniem kamery chciałbym żeby dostęp do obrazu był nie tylko przy włączonym biegu wstecznym ale żeby kamera działała po włożeniu kluczyka do stacyjki , i tu moje pytanie gdzie jak moge się podpiąć żeby cos takiego uzyskać , próbowałem pod światła pozycyjnie ale tam napięcie jest tylko około 3v(oświetlenie led) a kamerka potrzebuje 12v .
    jacekxxx10
    Level 9  
    Nie wiem czy to dobry pomysł aby kamera działała cały czas. Ja kiedy kupiłem kamerę w instrukcji wyraźnie pisało, że może ona pracować 5 minut - coś koło tego. Upewni się, że twoja może działać bez przerwy.
    Co do podłączenia to raczej proste. Masz 3 wolty bo światła się załączają, obwód się zamyka i taki jest spadek napięcia. Podłącz np. pod gniazdo "zapalniczki" które znajduje się w bagażniku. W różne bywa w tym gnieździe prąd jest załączany po stacyjce lub jest cały czas, najpierw sprawdź. Możliwości podłączenia masz tysiące, sek w tym aby ciągnąć jak najkrótszy odcinek kabla / mniej pracy /.

Dodano po 7 [minuty]:

Faktycznie w B6 są chyba ledy stąd aż tak małe napięcie, możesz podłączyć również pod lampkę podświetlania tablicy. Przecież jeździmy na światłach.
    mirgl
    Level 8  
    dzięki za podpowiedz , podłaczyłem konwencjonalnie można by powiedzieć pod światło cofania , nie do końca jak chciałem ale działa