Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

passat b6 - podłączenie kamery cofania

mirgl 18 Sep 2018 10:27 4656 3
    mirgl
    Level 8  
    Witam proszę o pomoc , mam passata b6 rok 2006 sedan , chce podłączyć kamere cofania grundika kamera ekran ma w lusterku i tu poszło bezproblemowo podłączenie zasilania podpiełem sie do oświetlenia podsufitki , problem jest z zasilaniem kamery chciałbym żeby dostęp do obrazu był nie tylko przy włączonym biegu wstecznym ale żeby kamera działała po włożeniu kluczyka do stacyjki , i tu moje pytanie gdzie jak moge się podpiąć żeby cos takiego uzyskać , próbowałem pod światła pozycyjnie ale tam napięcie jest tylko około 3v(oświetlenie led) a kamerka potrzebuje 12v .
    jacekxxx10
    Level 9  
    Nie wiem czy to dobry pomysł aby kamera działała cały czas. Ja kiedy kupiłem kamerę w instrukcji wyraźnie pisało, że może ona pracować 5 minut - coś koło tego. Upewni się, że twoja może działać bez przerwy.
    Co do podłączenia to raczej proste. Masz 3 wolty bo światła się załączają, obwód się zamyka i taki jest spadek napięcia. Podłącz np. pod gniazdo "zapalniczki" które znajduje się w bagażniku. W różne bywa w tym gnieździe prąd jest załączany po stacyjce lub jest cały czas, najpierw sprawdź. Możliwości podłączenia masz tysiące, sek w tym aby ciągnąć jak najkrótszy odcinek kabla / mniej pracy /.

Dodano po 7 [minuty]:

Faktycznie w B6 są chyba ledy stąd aż tak małe napięcie, możesz podłączyć również pod lampkę podświetlania tablicy. Przecież jeździmy na światłach.
    mirgl
    Level 8  
    dzięki za podpowiedz , podłaczyłem konwencjonalnie można by powiedzieć pod światło cofania , nie do końca jak chciałem ale działa