Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] BOSCH KGN-49A70 - W chłodziarce za ciepło po kilku dniach od rozmrożenia - rozwi

rafca555 18 Wrz 2018 14:02 36 1
  • #1 18 Wrz 2018 14:02
    rafca555
    Poziom 8  

Witam,
    Opiszę - może się komuś przyda w przyszłości.
    Mam chłodziarko-zamrażarkę BOSCH KGN-49A70. W chłodziarce zrobiło się ciepło. W zamrażarce parownik w górnej jego części był cały ośnieżony. Śnieg wychodził z plastykowych osłon. Rozmroziłem, pozbyłem się lodu, włączyłem, wszystko działało prawidłowo. Temperatury prawidłowe, tj. ok. 8st. z chłodziarce i -18st. w zamrażarce. Po kilku dniach ponownie zaszronił się parownik. Temperatury wzrosły. W zamrażalniku było około -8st. w chłodziarce +18st.

Wymieniłem w sekcji zamrażarki, na parowniku:
    bezpiecznik termiczny brązowy - uszkodzony nie przewodził w temp. pokojowej (brak przejścia), nowy przewodził w temp. pokojowej.
    czujkę temp. białą - uszkodzona pokazywała nieskończoną rezystancję, czasem 2-3Mohm. Dobra pokazywała 5kohm w temp. pokojowej.
    Rezystancja grzałki wynosiła cały czas około 200-220ohm - jej nie wymieniałem.

Koszt powyższych oryginalnych części około 100zł razem + przesyłka.

Teraz zamrażarka i chłodziarka mają prawidłowe temperatury.
    Problem rozwiązany.

0 1
  • #2 18 Wrz 2018 14:04
    rafca555
    Poziom 8  

Witam,
    Opiszę - może się komuś przyda w przyszłości.
    Mam chłodziarko-zamrażarkę BOSCH KGN-49A70. W chłodziarce zrobiło się ciepło. W zamrażarce parownik w górnej jego części był cały ośnieżony. Śnieg wychodził z plastykowych osłon. Rozmroziłem, pozbyłem się lodu, włączyłem, wszystko działało prawidłowo. Temperatury prawidłowe, tj. ok. 8st. z chłodziarce i -18st. w zamrażarce. Po kilku dniach ponownie zaszronił się parownik. Temperatury wzrosły. W zamrażalniku było około -8st. w chłodziarce +18st.

bezpiecznik termiczny brązowy - uszkodzony nie przewodził w temp. pokojowej (brak przejścia), nowy przewodził w temp. pokojowej.
    czujkę temp. białą - uszkodzona pokazywała nieskończoną rezystancję, czasem 2-3Mohm. Dobra pokazywała 5kohm w temp. pokojowej.
    Rezystancja grzałki wynosiła cały czas około 200-220ohm - jej nie wymieniałem.

Koszt powyższych oryginalnych części około 100zł razem + przesyłka.

Teraz zamrażarka i chłodziarka mają prawidłowe temperatury.
    Problem rozwiązany.

Dodano po 1 [minuty]:

0