Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Nissan Micra K12 1,2 benzyna - Opcjonalne zasilanie światła w kabinie

bierwi 18 Wrz 2018 14:29 135 2
  • #1 18 Wrz 2018 14:29
    bierwi
    Poziom 3  

Dzień dobry, w związku z problemami ze znalezieniem przyczyny braku napięcia w żadnym pinie w kostce kończącej przewody w podsufitce, oraz sprawdzeniu prowizorycznie wiązki w pobliżu drzwi jak to było wspominane na wcześniejszych postach, wpadłem na inny pomysł.
    Z racji, iż pod obudową światełka na podsufitce jest sporo miejsca pomyślałem, że można by zasilanie z instalacji auta zastąpić baterią zwykłą a żarówkę wymienić na żarówkę LEDową : 1) mniejsze zapotrzebowanie na prąd, 2)świeci mocniej.
    I tu chciałem zasięgnąć pomocy, jak przerobić przede wszystkim wejście przewodów do przełącznika, aby z zewnątrz nie widać było ingerencji w układ i by dało się ją zapalać owym przełącznikiem? Jestem gotów zrezygnować ze światła po otwarciu drzwi. Oraz co będzie przydatne aby zainstalować bezpiecznie baterię i jaką baterie polecacie? Popołudniu mogę dodać zdjęcie od spodu tego przełącznika.
    Dodam, że autem porusza się żona stąd zależy mi na estetyce wykonania :)
    Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

0 2
  • #3 29 Gru 2018 12:10
    bierwi
    Poziom 3  

Odziwo problem rozwiązany po.. Przypadkowym rozładowaniu akumulatora i naładowaniu go prostownikiem na nowo. Póki co światełko w kabinie działa wraz z systemem wygaszania po pół minuty lub po odpaleniu silnika. Dziękuję za pomoc :)

0