Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Nissan Micra K12 1,2 benzyna - Opcjonalne zasilanie światła w kabinie

18 Sep 2018 14:29 342 2
 • Level 3  
  Dzień dobry, w związku z problemami ze znalezieniem przyczyny braku napięcia w żadnym pinie w kostce kończącej przewody w podsufitce, oraz sprawdzeniu prowizorycznie wiązki w pobliżu drzwi jak to było wspominane na wcześniejszych postach, wpadłem na inny pomysł.
  Z racji, iż pod obudową światełka na podsufitce jest sporo miejsca pomyślałem, że można by zasilanie z instalacji auta zastąpić baterią zwykłą a żarówkę wymienić na żarówkę LEDową : 1) mniejsze zapotrzebowanie na prąd, 2)świeci mocniej.
  I tu chciałem zasięgnąć pomocy, jak przerobić przede wszystkim wejście przewodów do przełącznika, aby z zewnątrz nie widać było ingerencji w układ i by dało się ją zapalać owym przełącznikiem? Jestem gotów zrezygnować ze światła po otwarciu drzwi. Oraz co będzie przydatne aby zainstalować bezpiecznie baterię i jaką baterie polecacie? Popołudniu mogę dodać zdjęcie od spodu tego przełącznika.
  Dodam, że autem porusza się żona stąd zależy mi na estetyce wykonania :)
  Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
 • Level 3  
  Odziwo problem rozwiązany po.. Przypadkowym rozładowaniu akumulatora i naładowaniu go prostownikiem na nowo. Póki co światełko w kabinie działa wraz z systemem wygaszania po pół minuty lub po odpaleniu silnika. Dziękuję za pomoc :)