Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka polar PDP 885 - nie pobiera wody

ardiabeł 28 Sie 2005 23:42 2471 5
  • #1 28 Sie 2005 23:42
    ardiabeł
    Poziom 2  

Witam
    W archiwum doczytałem się, żeby w takim przypadku sprawdzić i przedmuchać wężyk, który odchodzi z hydrostatu. Tak też zrobiłem pralka znowu działa, ale jest jeszcze jedno małe ale,
    Wężyk zamocowany fabrycznie był na hydrostacie i ściśnięty dość grubym drutem, po zdemontowaniu i nałożeni z powrotem nie udało już mi się go tak mocno zacisnąć.
    Czy żeczywiście wężyk ten musi być mocno zacisnięty, czy panują tam jakieś duże cisnienia że może on spać i co ewentualnie może się wtedy stać, jeżeli nastapi to w trakcie pracy pralki.
    wężyk zasinąłem dodatkowo jeszcze drugim drutem jaki miałem pod reką.
    Czy ktoś może coś doradzić w tej kwestii.

• #2 29 Sie 2005 06:59
    lechm56
    Moderator

Wężyk powinien byc mocno zaciśnięty gdyż hydrostat odpowiada za pobór i ilość wody w pralce.Jest to element sterujący pracą elektrozaworów.Hydrostat jest łącznikiem dwustanowym,gdzie przełanczanie styków następuje na skutek zmian ciśnienia działającego na jego mebramę.

• #3 29 Sie 2005 08:48
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

ja jak nie mam nic pod ręką to na butapren :D i też skutecznie

• #4 29 Sie 2005 09:08
    K_andy
    Poziom 17  

witam
    PS ma racje butapren najlepszy - uwaga nie zaklej przypadkiem otworku w hydrostacie:D
    pozdrawiam

• #5 29 Sie 2005 11:02
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Proponuję skrócić końce wężyka o 1 - 2 cm bo są odkształcone. Wchodzi ciasno i nie potrzeba żadnych klejów. Po jednokrotnym skracaniu długość powinna jeszcze wystarczyć.

• #6 29 Sie 2005 13:47
    ardiabeł
    Poziom 2  

Dzięki wszystkim za odzew.
    Dzisiaj kupię opaskę, a wczoraj próbowałem zacisnąć ten fabryczny drucik i tak wyszło że wężyk się skrucił sam o 2 cm :) po skróceniu spokojnie starczyło i dosyć ciasno wchodzi.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME