Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BMW e63/e64 seria 6 - Nie odbiera FM/AM

18 Sep 2018 20:06 330 1
  • Level 18  
    Witam,

Problem w BMW dotyczy braku możliwości odbioru fal FM i AM. Po rozebraniu lewego boczka w bagażniku okazało się, ze zalany jest wzmacniacz. Jednak zauważyłem, ze pod nim znajdują się wolne kostki i połączone ze sobą światłowody. Nawet po śladach na mocowaniu widać, ze jakiś moduł powinien tam być. Nie jestem w stanie ustalić, czy odbiór FM znikł po tym jak zdemontowane zostały moduły czy po przez zalanie wzmacniacza.
    Patrząc po filmikach na youtubie i na stronie bmwstore w tym miejscu powinny znajdować się moduły gps i dab/tuner.
    Wzmacniacz na pewno do naprawy, ale nie wiem czy szukać gdzies zdemontowanych modułów.
    Do czego służy moduł dab? BMW e63/e64 seria 6 - Nie odbiera FM/AM
  • Helpful post
    Level 36  
    Witam.Jedno jest pewne brakuje wzmacniacza antenowego i ktos sobie go pozyczyl chyba przed sprzedaza .DAB to cyfrowe radio i chyba tez nie ma odbioru?Zalany,zamoczony wzmacniacz audio nie jest powodem braku odbioru AM/FM.Jest dzwiek w naglosnieniu czyli jest sprawny.W tym przypadku sprawdzil bym czy czegos jeszcze ktos nie pozyczyl.A drugie to przed instalacja nowych modulow warto sie zastanowic i znalesc przyczyne pobytu wody w tych miejscach. Nowe moduly moga zakonczyc zywot np.po pierwszym wiekszym deszczu.