Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zaciskarka do pinów/konektorków

18 Wrz 2018 20:36 3723 24
  • Poziom 39  
    Na papierze milimetrowym to zdjęcie byś zrobił to mniej więcej by było widać jak duże albo jak małe te złacza są. Jeśli to te najmniejsze z najmniejszych to ja kupiłem zaciskarkę czy tam zarabiarkę SN-03BM CRIMPING D-SUB Terminal nie pamiętam ile dałem ale okazyjnie kupowałem i cena była niska. Mniej więcej musisz wiedzieć na jakie przewody AWG masz te złącza ta moja jest od 30 do 24 AWG

Co do profesjonalizmu to jeśli chcesz to masowo i wręcz hurtowo robić to musisz szukać takich których cena zaczyna się od prawie tysiąca ale jeśli chcesz raz na ruski rok coś zarobić to taki sprzęt w zupełności wystarczy. Plus praktyka i wyrobiony sposób zarabiania końcówek im mniejsze tym więcej trzeba się wysilić ale można dojść do wprawy zawsze lepiej więcej złączy kupić a przynajmniej na początku.

Ewentualnie jeszcze do wyboru są zaciskarki Engineer
    -PA-09
    -PA-20
    -PA-21
  • Poziom 12  
    Bardzo trudno to zarabiać maszynką, szczypcami dla mnie łatwiej.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jeśli ma się odpowiednie narzędzie i wie jak z niego korzystać to wszystko da się zrobić.

Link
  • Poziom 39  
    Tu jeszcze filmik od Chińczyka nie wiem dlaczego nie wpadłem na pomysł aby odcinać te piny z tym uchwytem do którego są mocowane i wykorzystać go podczas zarabiania a potem dopiero oderwać. Teraz jeszcze bardziej ułatwi to zarabianie .

Link
  • Poziom 36  
    carrier napisał:
    gradek83 i o to chodziło powinno być ok

Przestrzegam przed dobieraniem zaciskarki na oko, tym bardziej jeśli piszesz wcześniej o profesjonalizmie. Trzeba wyjść od typu złącza a co najmniej od jego rastra i do tego dobrać zaciskarkę.
    Użycie zaciskarki o innym przeznaczeniu, wręcz może być niemożliwe lub dawać w rezultacie złe zaciśnięcie.
    Popatrz choćby na ten przykład:

Tu są dość popularne złącza, po lewej ZH (raster 1,5mm) po prawej PH (raster 2mm) gdzie widać wyraźnie jak różne są wymiary blaszek w miejscach zagniatania. I do tych dwóch rodzajów złącz używa się różnych zaciskarek, które różnią się wyraźnie szerokościami tych wycięć.
    Tu też powyżej na tych filmikach, które dał kolega gradek83, widać wyraźną widoczną różnicę wielkości otworów między pokazanymi zaciskarkami SN-03BM i SN-01BM.
    Ta pierwsza prawdopodobnie jest do małych blaszek złącz o rastrze 1,5mm jak pokazane tu ZH a ta druga może do tych PH z rastrem 2mm i nawet w skąpych danych u sprzedawców ten typ jest wymieniony. Ale to tylko moje przypuszczenia i trudno mi coś wyrokować. Tym bardziej że te tutaj zaciskarki, z różnych względów, nie nazwałbym profesjonalnymi i jakość zaciśnięcia jest niewiadoma. Jedynie cena jest atrakcyjna dla amatorskiego użytku, bo typowe poprawne zaciskarki np. z Molexa czy JST to już całkiem inna kategoria cenowa.

Tak że sprawdź może raster tych złącz, które pokazałeś tu na początku, bo nigdzie nie zauważyłem byś to precyzował.
  • Poziom 39  
    Engineer PA-09
    Różnica polega na tym że zaciskarka ta Engineer ma więcej rozstawów rozmiarów do wyboru (4) i jest bardziej płaska trochę to ułatwia pracę zaciskanie bo można zacisnąć jeden z 2 zacisków a dopiero 2 na końcu i nawet sprawnie to idzie w przypadku SN-03BM od razu mamy dwa tak jak by rowki gdzie zaciskane są dwa zaciski na raz.

Link

W załączniku informacje o złączach.
  • Poziom 39  
    carrier napisał:
    podane przez was zaciskarki są dostępne jedynie w sieci i nie można ich przetestować, trzeba będzie kupić na wyczucie

Mam do większych pinów zaciskarkę HY-202B Ale do profesjonalnych bym jej nie zaliczył.

Suwmiarką sprawdź rozstaw na 2 zacisku i mniej więcej będzie wiadomo jaki masz ten pin ze zdjęcia. Zaciskarka do pinów/konektorków

• Poziom 29  
    Koledzy napisali dużo mądrych rzeczy pod którymi się podpiszę.
    Jak chcesz profesjonalnie i dużo to kup dedykowaną. Jak nie ma takiej to zmień złącze.
    Jak od czasu do czasu to Engineer jest dobry, powolny ale starannie wykonany i po ćwiczeniach daje ładne zaciśnięcie.
    Chińskie tanie nadają się tylko do większych złącz i standardowych przewodów: cieńszych niż projektant przewidział nie zacisną poprawnie, grubszych też.

Np Molex Microsoft 3.0 ma w zaciskarce 3 szczęki w zależności od grubości przewodu. I to działa dobrze, chińska zaciskające podrabia, i to średnio, tylko środkową opcje.
  • Poziom 29  
    Wiesz, są podróbki złącz Molexa na przykład, producent podróbki nie oferuje zaciskarki, ale Molex już tak - o taką sytuację mi chodzi. Złącz w rastrze 2.54 mm jest na rynku b. dużo.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    To może pomóc w doborze zaciskarki.

JST-XH
  • Poziom 12  
    Panowie to co ja mam w końcu kupić?
  • Poziom 39  
    Thorgus napisał:
    Panowie to co ja mam w końcu kupić?

A do jakiego złącza potrzebna ci zaciskarka ? Zdjęcie jakie dodałem powyżej pokazuje rozmiary rozstaw raster (Rozstaw nóżek)
    1mm
    1.25mm
    1.5mm
    2.5mm
  • Poziom 39  
    Czyli ta JST-XH powinna być.
  • Poziom 21  
    Witam co aktualnie polecicie do zaciskania gold-pinów żeńskich itp.

Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Zaciskarkę oryginalnego producenta? Wszystko inne to ryzyko :)
  • Poziom 26  
    HY202b używałem do konektorów samochodowych. Zaciskały względnie, jednak szybko pękały.
    Do małych złącz może i się nada.
    Oczywiście rowki miały dedykowane.
  • Poziom 39  
    Dla tych co by szukali zaciskarek prasek polecam stronkę Biall Oczywiście kupić można gdziekolwiek indziej stronka jest tylko poglądowym miejscem wyboru odpowiedniego modelu pod nasze wymogi.

Dla tych co wolą coś bardziej profesjonalnego polecam JAPOŃSKIE zaciskarki firmy ENGINEER

Link

Wyżej wspomniane zaciskarki firmy BEX przez kolegę megao też do profesionalnych można zaliczyć.

Link

A tu porównanie profesionalnego sprzętu z innym.

Link

Link
  • Poziom 29  
    To ja dorzucę, że:
    - są w TME
    - używam i są dobrze wykonane
    - są "uniwersalne" czyli wszystko trzeba robić na 2 razy ale zaciskają dosyć ładnie.
    - nie kosztują 1.2k PLN jak oryginały.