Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Panasonic DMC-LX3 uszkadza część zdjęć.

Janus 123 18 Wrz 2018 22:32 135 7
 • Poziom 3  
  Aparat fotorgraficzny Panasonic DMC-LX3 robi 26 zdjęć, a przy robieniu kolejnego wyświetla się komunikat "THUMBNAILIS DISPLAYED" i zdjęcie jest tylko częściowo widoczne (już uszkodzone). Kolejne zdjęcia niby zapisuje (słychać trzask migawki i zdjęcie na moment się pokazuje), ale już na podglądzie go nie ma (pokazuje się licznik zdjęć i czarny obraz). Po zrzuceniu plików z karty na kompa widoczny jest plik JPG prawie identyczny, jak dobre zdjęcie. Jednak zamiast niego widzę malutki "X" na podglądzie. Różnica we właściwościach dobrego i uszkodzonego pliku jest taka, że w "szczegółach" nie ma żadnego zapisu co do pochodzenia, obrazu, aparatu itp. Plik ma 3-4 MB jak normalne zdjęcie. Przejrzałem przez kilka godzin wiele tematów w Internecie, ale podobnego problemu nie spotkałem. Czy jest szansa na odzyskanie zdjęć? Dodam, że ściagnąłem kilka klasycznych programów do odzyskiwania zdjęć, ale bez efektu. Czy ktoś może zna program podobny do Grau gbrs, który odzyskuje uszkodzone pliki filmowe? Próbowałem i wiem, że świetnie działa. Szukam podobnego do zdjęć, aby naprawiał pliki na zasadzie porównywania dobrego pliku z tego samego urzadzenia.
  Do zapytania dodaję próbkę uszkodzonego pliku zdjęciowego.
 • Poziom 3  
  Dziękuję za odpowiedź Niestety, nie zrozumiałem pierwszego zdania odpowiedzi? Zrobiłem test FAKEFLASHTEST v1.1.1 i otrzymałem taki rezultat testu:
  "urządzenie ma duplikaty lub złe bloki. zalecany maksymalny rozmiar partycji: 119.0Mib. Odłącz i ponownie podłącz dysk, a następnie sformatuj go ponownie przy użyciu systemu Windows lub RMPrepUSB (w przybliżeniu ostatni dobry sektor 270019) BAD MEMORY z sektora 270019 (131.0MiB) do sektora 31937219 (15 1594.0Mib). OSTRZEŻENIE: w jednej lub kilku lokalizacjach nie wykryto pamięci. URZĄDZENIA MAJĄ DUPPLIKOWANE LUB ZŁE BLOKI!

  Zalecany maksymalny rozmiar partycji: 119.0Mib (w przybliżeniu Ostatni dobry sektor = 270019)

  Odłącz i ponownie podłącz dysk, a następnie sformatuj go ponownie przy użyciu systemu Windows lub RMPrepUSB."

  Czy to znaczy, że karta jest fałszywa? Pozdrawiam.
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Może uszkodzona...

  Aparat zapisuje 26 zdjęć i gdzieś przy kolejnym, powyżej 119 MiB prawdopodobnie się 'wykłada'.
  Sprawdź na innej karcie.
 • Poziom 3  
  Kartę kupiłem kilka dni temu na Allegro. Jest nowiutka. Obawiam się, że jest uszkodzona lub po prostu fałszywa. Chciałem nie tylko odzyskać zdjęcia, ale też, ewentualnie, wystawić odpowiednią opinię. Nie wiem jednak, czy zapis z FAKEFLASHTEST upoważnia mnie do tego. Nie znam się za bardzo na tym. Czy Możesz autorytatywnie to ocenić? Czy potrzebne są jeszcze jakieś dane? Co oznacza Twój wpis "Te plik zawiera 5555 5555 ... - kosz... " ? Czy te zdjęcia, pomimo widocznej zawartości są nie do odzyskania? Jestem w tym temacie kompletnym laikiem. Pozdrawiam.
 • Pomocny post
  Poziom 42  
  Zawartość pliku można zweryfikować np za pomocą HEXedytora ten zamieszczony zawiera 55 i nic poza tym.
  Janus 123 napisał:
  Czy te zdjęcia, pomimo widocznej zawartości są nie do odzyskania?

  To nie są zdjęcia tylko pliki zawierające 55 niczego nie da się z nimi zrobić. Nadają się do kosza.
 • Poziom 3  
  Dziękuję za pomoc i cierpliwość :) Zamykam temat. Pozdrawiam.
 • Poziom 3  
  Dziękuję za pomoc i cierpliwość :) Zamykam temat. Pozdrawiam.

  Dodano po 8 [minuty]:

  Okazało się, że dopiero co kupiona karta pamięci jest uszkodzona. Dziękuję za pomoc dla WojtasJD oraz Dra98. Pozdrawiam.