Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jak poprawnie przerwać proces palenia Defro Sigma Uni

18 Wrz 2018 23:21 1947 8
  • Poziom 9  
    Witam,
    - może pytanie wygląda na niepoważne, ale po prostu mam taki problem, na razie teoretyczny.
    Zasobnik kotła wypełniony po samą klapę, ogień rozpalony i kocioł grzeje jak się należy. Naraz przychodzi fala upałów i trzeba by kocioł zagasić, bo upały mają potrwać kilka dni. Proszę o łopatologiczne objaśnienie, jak to należy zrobić zgodnie ze sztuką, tzn. jakich czynności dokonać w sterowniku a jakich bezpośrednio w kotle, by ogień został fachowo zagaszony i by za jakiś czas nie trzeba by schodzić do kotłowni jeszcze sprawdzać.

Z góry dzięki za poważne odpowiedzi.
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    TYLKO UWAŻAJ LEPIEJ NIC NIE PRZESTAWIAJ/NIE RUSZAJ jak jesteś początkujący.

A.
    To się nazywa czas podtrzymania - i jest do ustawienia. Nie masz ustawianego pieca na tryb Letni ?

B.
    Podstawa to SUCHY EKOGROSZEK!!!
  • Poziom 1  
  • Poziom 35  
    Np. Defro Eko DUO mam przełączony na Tryb Letni ,czyli załącza sie tylko jedna pompa od bojlera.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Kraniec_Internetów napisał:
    Po prostu chce on wygasić piec by na darmo nie podtrzymywał ognia jak na zewnątrz jest 40 stopni. Też zwykle wyłączam.
    @5050piotr jeżeli Twój sterownik to K1PRV3, to wchodzisz w Menu, a potem po lewej masz wygaszanie.
    Właśnie o to mi chodzi, ale sterownik mam K1Pv4 i nie mogę znaleźć tego wygaszania :not:
  • Poziom 9  
    Kraniec_Internetów napisał:
    Jesteś wielki! Teraz widzę, że szukałem przycisku wygaszenia kotła podczas gdy kocioł jest nierozpalony :crazyeyes:

Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

Zamykam temat: przycisk [Wygaszanie] pojawia się dopiero po rozpaleniu kotła, - wcześniej jego miejsce w menu zajmuje przycisk [Start]. Jednym słowem, nie można na sterowniku przećwiczyć wygaszania kotła, jeżeli wcześniej ten kocioł nie został rozpalony. ;)