Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung ue40eh5300w - nie można uruchomić telewizora

18 Wrz 2018 23:57 360 10
  • Poziom 2  
    Witam mam pewien problem z uruchomieniem mojego telewizora.jest to samsung UE40EH5300W ma jakies 5 lat.tv ma takie objawy ze po wcisnięciu power na pilocie słychac tak jakby chciał sie włączyc(taki nisko tonowy dzwięk ledwo slychac go,taki troszke mieszający w głowie i wkurzający)ale niewyswietla sie nic na nim ani logo samsung,nic i dioda "stand by" mruga 5 razy potem przerwa ok 10 sekund i znowu 5 razy mruga i tak wkoło. próbowałem uruchomic przez menu serwisowe INFO+MENU+MUTE+POWER ale tez nie odpala,prubowałem uzyc tez kombinacji MUTE + 1 + 8 + 2 + POWER.tez nic reakcji...probowałem tez włączac przyciskiem przy tv ale takie same objawy wykazuje.....wczesniej tv sie wieszał tak ze nie reagował na pilot wiec sprawdziłem aparatem w telefonie czy dioda irda swieci po naciskaniu przycisków.dioda swieci wystarczylo wyłaczyc tv z gniazdka i bylo ok.telewizja byla ogladana z dekodera z orange. przez hdmi....próbowałem kilka razu go uruchamiac po wyciagnięciu wtyczki po kilku minutach nawet po kilku godzinach i nic.dalej ten wkurzajaący nisko tonowy ledwo slyszacy sie dzwiek i mruganie diody
  • Spec od monitorów
    Zalecam serwis.

Na tym forum
    Cytat:
    Phrase: UE40EH5300W Search forums Search found 28 matches (0,10 s)

p.s
    Cytat:
    po wcisnięciu power na pilocie słychac tak jakby chciał sie włączyc(taki nisko tonowy dzwięk ledwo slychac go,taki troszke mieszający w głowie i wkurzający)

:idea: podstaw taki sam zasilacz, jaki posiada Twój TV.
  • Warunkowo odblokowany
    Sprawdź na sam początek jak wyglądają kondensatory w zasilaczu, ale obstawiam że wysypała się płyta główna. Miałem podobny przypadek z telewizorem rodziców i skończyło się na tym ze kupiłem na Ali uniwersalny sterownik LCD z DVB-T do tego odpowiedni przewód do sterownika matrycy i TV znowu działa.
  • Poziom 2  
    wypiąłem płyte głowna od zasilacza i podswiętliła mi sie matryca.kondensatory przy zasilaczu nie są napuchnięte
  • Poziom 24  
    dziadek999 napisał:
    wypiąłem płyte głowna od zasilacza i podswiętliła mi sie matryca.kondensatory przy zasilaczu nie są napuchnięte

A wiec....tematów sporo na ten temat.
    Poczytaj o WT61P805.
    Usterka być może na płycie głównej.
  • Warunkowo odblokowany
    Czasami pomaga zresetowanie pamięci na płycie głównej ale zauważyłem że coś ostatnio dość dużo Samsungow gdy zaktualizuje się soft to po niedługim czasie siada. Dość podejrzane.
  • Poziom 2  
    A taka pamięć na płycie głównej jak zresetować
  • Warunkowo odblokowany
    Zazwyczaj wystarczy zewrzeć dwa odpowiednie piny ale zaznaczam że nie zawsze jest to rozwiązanie, czasami trzeba ręcznie wgrywać soft, wymieniać kość pamięci albo tak jak już wspominałem olać oryginalną płytę główna i wstawić uniwersalny sterownik.