Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nexia 1.5 - Kod błędu 45 - zabogata mieszanka, silnik gaśnie

autominus 19 Wrz 2018 19:12 105 3
  • #1 19 Wrz 2018 19:12
    autominus
    Poziom 5  

Witam,
    Silnik po odpaleniu pracuje równo, ale wraz ze wzrostem temperatury zaczyna się falowanie obrotów. Obroty spadają i podnoszą się w dość regularnych odstępach czasu. Zamontowałem nowy silnik krokowy i dalej ten sam objaw. Po regularnym falowaniu, nagle obroty zaczynają spadać do 400, silnik przygasa, ale komputer podnosi jeszcze obroty do 800. Wraz z dalszym wzrostem temperatury w końcu gaśnie i jest problem z ponownym odpaleniem.

Nexia 1.5 - Kod błędu 45 - zabogata mieszanka, silnik gaśnie
    Na zdjęciu wskaźnika temperatury zaznaczyłem na czerwono punkt od którego rozpoczyna się falowanie obrotów.

Ostatnio pojawił się check engine i wskazało kod błędu 45 - czyli za bogata mieszanka.

Czy uszkodzona sonda lambda może powodować gaśnięcie pojazdu?

P.S.
    W między czasie wymieniłem: cewkę, moduł, przewody, kopułkę, palec i cewkę halla - za radą mechanika. Wcześniej komputer nie wyświetlał błędów.

0 3
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 19 Wrz 2018 20:07
    sandamiano
    Poziom 28  

Sonda może dawać taki błąd . Po rozgrzaniu wchodzi w tzw pętlę zamkniętą i dawkowanie paliwa odbywa się na podstawie jej sygnału. Na zimnym silniku jej sygnał nie jest brany pod uwagę dlatego silnik nie faluje. Zanim wymienisz sprawdź ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej.

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #4 20 Wrz 2018 18:47
    autominus
    Poziom 5  

Czujnik temperatury sprawdziłem i jest sprawny.
    Tylko dzisiaj jak spadały obroty i przy gazowałem, to na chwilę zawiesiły się na 2000 obr/min i bardzo powoli spadały.

0
  Szukaj w 5mln produktów