Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Benzyna bez dodatku w postaci wody. Czy warto?

spp 19 Wrz 2018 19:16 183 7
  • #1 19 Wrz 2018 19:16
    spp
    Poziom 11  

Trafiłem na taki film na Youtube...
    Tematem są co prawda samoloty... ale chodzi o zwykłą benzynę samochodową!!!

https://youtu.be/aenPaa0fMlY?t=6m1s

Okazuje się, że do benzyny dodawany jest alkohol. Zaś alkohol chłonie wodę. W efekcie w benzynie jest woda. Dlatego właśnie do samolotu nie można lać zwykłej benzyny!!!

Jednak podobno Lotos 98 nie zawiera alkoholu! Tak twierdzi twórca filmu i nawet pokazuje jak to sprawdzić. Dlatego tą benzynę można lać do samolotu, bo jest bezpieczna!

Ale zaraz zaraz... jeśli jest to zwykła benzyna samochodowa.... to czy sądzicie, że warto ją lać do samochodu?

Sęk w tym, że jest droga jak diabli i tylko dlatego się jeszcze nad tym zastanawiam. Jak myślicie? A może jest jakaś tańsza benzyna bez alkoholu? Jest może ktoś zorientowany w temacie?

0 7
  • #2 19 Wrz 2018 19:20
    robokop
    Moderator Samochody

Przestań. W czym ta zawartość wody przeszkadza?

0
  • #3 19 Wrz 2018 19:26
    spp
    Poziom 11  

No właśnie nie wiem, bo w sumie miliony samochodów jeżdżą na biopaliwach....

Ale brzmi groźnie.

Stąd m.in. moje pytanie czy warto sobie tym zawracać głowę czy nie. Bo benzyna bez dodatków jest strasznie droga.

0
  • #4 19 Wrz 2018 19:28
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

robokop napisał:
    W czym ta zawartość wody przeszkadza?

W niczym póki tej wody nie jest dużo, jak to bywa na niektórych stacjach benzynowych :)
    spp napisał:
    Ale brzmi groźnie.

A bierzesz pod uwagę to, że w powietrzu które pobiera silnik również jest woda? I to całkiem sporo.

0
  • #5 19 Wrz 2018 19:30
    robokop
    Moderator Samochody

Kraniec_Internetów napisał:
    W niczym póki tej wody nie jest dużo, jak to bywa na niektórych stacjach benzynowych
    Miałem na myśli paliwo zgodne z normą, nie "chrzczone".
    Kraniec_Internetów napisał:

A bierzesz pod uwagę to, że w powietrzu które pobiera silnik również jest woda? I to całkiem sporo.
    No właśnie. Silników gaźnikowych, w których mogło by się ono rozwarstwiać i zamarzać jest już bardzo mało - praktycznie tylko w awionice.

0
  • #6 19 Wrz 2018 19:34
    spp
    Poziom 11  

OK.. to już rozumiem dzięki za odpowiedzi :)

Choć tak sobie myślę, że w baku pewnie się rozwarstwia i zostaje na dnie. Czyli po prostu nie należy jeździć na rezerwie. Lub ewentualnie co jakiś czas odessać wężykiem z dna.

0
  • #7 19 Wrz 2018 19:36
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

spp napisał:
    Choć tak sobie myślę, że w baku pewnie się rozwarstwia i zostaje na dnie.

Między innymi dlatego jak masz samochód w gazie, to trzeba dbać by benzyna w baku była co jakiś czas zamieniana z nową. Benzyna się starzeje, rozwarstwia i paruje.

0
  • #8 19 Wrz 2018 20:09
    Tommy82
    Poziom 39  

Samoloty latają nad ziemia a od ziemi do tropopauzy temperatura praktycznie liniowo maleje gdzieś do -50 stopni na ok 10 tyś m.

0