Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bsxPrinter - drukowanie faktur i paragonów z rozbudowanym API

20 Wrz 2018 11:30 2121 2
 • Redaktor
  bsxPrinter - drukowanie faktur i paragonów z rozbudowanym API
  bsxPrinter to aplikacja, która umożliwia drukowanie faktur i paragonów na drukarkach fiskalnych w błyskawiczny sposób. Tego typu aplikacji do takich zastosowań jest sporo na rynku. Dlaczego więc warto wybrać akurat bsxPrinter? Cała wyjątkowość bsxPrinter polega na czymś zupełnie innym niż tylko drukowanie faktur i paragonów na drukarkach fiskalnych. To niezwykle sprytny program, który potrafi zintegrować się z innym rozwiązaniem (zewnętrznym programem, serwisem www) i wzbogacić je po prostu o funkcjonalność drukowania paragonów fiskalnych.

  Ideą, która przyświecała twórcom bsxPrinter, było stworzenie aplikacji, która będzie integrowała się z zewnętrznymi programami i serwisami www. Może ona zatem rozwijać inne oprogramowanie o obsługę drukarek fiskalnych. To taki brakujący element, kropka nad „i”…

  W jaki sposób zintegrować bsxPrinter z Twoim rozwiązaniem?

  1. Monitor folderu – bsxPrinter może obserwować stale wybrany folder. Jeśli wykryje w nim pliki z określonym rozszerzeniem (.in lub .xml), automatycznie je przetworzy i na ich podstawie wydrukuje dokument fiskalny. Zamiast się łączyć z bsxPrinter, możesz zatem po prostu tworzyć odpowiednie pliki w wybranym folderze.

  2. Monitor FTP i SFTP - bsxPrinter może łączyć się z dowolnym serwerem FTP lub SFTP i tam obserwować wybrany folder. Analogicznie do rozwiązania Monitor folderu – gdy wykryje tam określone pliki, przetworzy je i na ich podstawie wydrukuje odpowiednie paragony.

  3. Wymiana XML – bsxPrinter może wywoływać cyklicznie określony adres (lub adresy) URL, pod którym możesz przygotować własny skrypt. Twój skrypt powinien zwrócić plik XML z opisem paragonu, jaki ma zostać wydrukowany. bsxPrinter następnie wywoła ten adres URL ponownie i przekaże Ci informacje o statusie wydrukowania dokumentów. Sam ustalasz adres URL, częstotliwość sprawdzania itp.

  4. Serwer HTTP/HTTPS – bsxPrinter uruchamia własny serwer HTTP. Dowolna aplikacja może wówczas wywoływać określony adres URL i metodą POST przekazywać odpowiednie parametry. W ten sposób w bardzo prosty sposób zintegrujesz się z bsxPrinter z poziomu dowolnej strony WWW.

  5. Serwer TCP/IP – metoda, która w porównaniu do pozostałej czwórki, wymaga najwięcej umiejętności. bsxPrinter uruchamia własny serwer TCP/IP. Dowolna aplikacja (czy to natywna, czy też webowa) może się z nim połączyć i wydawać odpowiednie komendy – w ten sposób drukując paragony lub faktury na drukarkach fiskalnych.


  Dla kogo jest bsxPrinter?

  1. Dla twórców sklepów internetowych – możesz wzbogacić sklepy, których jesteś autorem, o możliwość drukowania paragonów do zamówień i/lub fiskalizacji wygenerowanych przez Twój sklep faktur. Nawiązując współpracę z twórcami bsxPrinter, możesz zaoferować swoim klientom własną, markowaną Twoją firmą aplikację ściśle współpracującą z Twoimi sklepami, pod Twoją nazwą i z wyglądem przygotowanym specjalnie dla Ciebie. Napisz do nas, a uzyskasz więcej informacji na ten temat.
  2. Dla właścicieli sklepów internetowych – możesz rozszerzyć funkcjonalność Twojego sklepu o drukowanie paragonów lub nawiązanie współpracy z firmą, która zrobiła sklep dla Ciebie, aby ona zaimplementowała obsługę bsxPrinter.
  3. Twórców oprogramowania – możesz albo samodzielnie, albo korzystając z udostępnionej twórców bsxPrinter dokumentacji, zacząć komunikować się z bsxPrinter bądź skontaktować się z jego autorami, a oni podpowiedzą Ci, jak tego dokonać lub jaki wariant współpracy jest najlepszy w Twoim przypadku. Ze względu na zawodową sympatię do innych programistów, twórcy bsxPrinter mogą im nawet udostępnić indywidualną wersję bsxPrinter, którą ci programiści działający pod obcymi markami będą mogli rozprowadzać wraz ze swoją aplikacją wśród swoich klientów. Nieważne, czy tworzą program desktopowy, mobilny czy webowy.


  News sponsorowany
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 22  
  Jaka cena dla wariantu 1 ?

 • Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  Na stronie http://www.bsxprinter.pl/Download.html jest informacja:
  Wersja darmowa
  Po zainstalowaniu aplikacji bsxPrinter, działać on będzie w ramach darmowej licencji. Posiada ona ograniczenie do 50 paragonów miesięcznie. Chcąc wystawić więcej paragonów - należy zakupić odpowiednią licencję w naszym sklepie.

  Po instalacji pojawia się info:
  bsxPrinter - drukowanie faktur i paragonów z rozbudowanym API